Startup

Oğlunun saç telleri, ekmek kapısı oldu

Saç telleriyle takı ve aksesuar yapan Mualla Durgut, hobi olarak başladığı bu işi mesleğe dönüştürdü.

Oğlunun saç tellerini işleyerek tespih yapan Mualla Durgut, çevresinden gelen talepler üzerine bu işi mesleğe dönüştürdü. 

SAÇ TELLERİYLE SANAT YAPIYOR

Sanatını saç telleriyle icra eden Mualla Durgut, bu işe ilk olarak oğlunun saç telleriyle başladı. 5 ay önce kendisi için yaptığı bu kolye, ona ekmek kapısı oldu. Şimdi taleplere yetişemediğini belirten Durgut; kolye, tespih, yüzük, bileklik gibi pek çok takı ve aksesuar üretiyor. Eskişehir’de yaşayan ve Türkiye’nin neredeyse her yerine yaptığı eserleri ulaştıran Durgut, saçları dökülen, vefat eden insanların son kalan saç tellerini objelerin içinde yaşatarak manevi önemi büyük olan bir hediye tasarlıyor. 

Mualla Durgut çalışmalarını özenle yapıyor.

SAÇ TELLERİNİ PEK ÇOK AKSESUARDA KULLANIYOR

İnternette bu konuda yapılan çalışmaları gören Durgut, bu şekilde ilham alarak bu işe giriştiğini belirtti. Tablo ve biblo da ürettiğini dile getiren Durgut, bir yandan oğluyla ilgilendiğini, bir yandan da bu işi yapıp bazı günler bir mağazada çalıştığını söyledi. 

BİR KADIN İNANIRSA HER ŞEYİ BAŞARIR

Sevgililer Günü hediyesi olarak eşine, oğlunun saç tellerinden oluşan bir tespih yaptığını belirten Durgut, bir kadının inandığı her işi başarabileceğini söyleyerek “ben enerjiye inanıyorum” dedi. Doğumundan kısa bir süre sonra vefat eden bir bebeğin saçlarıyla da kolye yaptığını belirten girişimci, bu çalışmasında çok zorlandığını ifade etti. “Ben o saçlara dokunurken çok zorlandım. Annesi nasıl takacak bilmiyorum ama bu onun için çok büyük bir hediye olacak” dedi.