Startup

Tek 'tık'la cep telefonu tamiri

Sorunlu telefonları www.cepfix.com üzerinden tek tıkla tamir ettirip müşteriye geri getiren Cepfix kullanıcıların vazgeçilmezi yolunda hızla ilerliyor.

Cep telefonu ve mobil cihazlar hayata dair sunduğu kolaylıklarla iş ve özel yaşamın her gün daha büyük bir parçası olma yolunda hızla ilerliyor. Ancak bu kadar vazgeçilmez olmaları herhangi bir şekilde arıza vermeleri durumunda birçok sıkıntılı süreci de beraberinde getiriyor. Özellikle ofis bağımlı çalışanlar servise ulaşma, alma, geçen sürede telefonsuz kalma gibi çıldırtıcı birçok sorunla yüz yüze kalıyor.

ARIZALI TELEFONU ADRESTEN ALIP, KULLANIM İÇİN CEP TELEFONU VERİYOR 

Sektördeki bu açığı gören bir grup genç girişimcinin bir araya gelerek kurduğu “Cepfix” ise tüm bu süreci sizin adınıza yapıyor. Geleneksel teknik servislerden farklı bir uygulama sunan şirket www.cepfix.com üzerinden kendilerine ulaşarak marka, model ve arıza nedenini belirten kullanıcılardan arızalı telefonlarını özel kuryeleri vasıtasıyla verdikleri adreslerden alıyor. Müşterilerine bu süreçte kullanmaları için yedek bir telefon da veren Cepfix sadece 2-3 gün içersinde tamiratı yaparak telefonu yine müşteriye teslim ediyor. Ayrıca her parça için 6 ay garanti veriliyor. Bireysel müşterilerin yanı sıra birden çok telefon tamiri talep eden kurumsal müşterilere de hizmet veren şirket hızla cep telefonu kullanıcılarının vazgeçilmezi yolunda ilerliyor.

MARKA HALİNE GELMEK TEMEL AMACIMIZ OLDU

İtalyan Lisesi ve Bilgi Üniversitesi’nde okuduktan sonra aile işi olan mücevher ve sanat danışmanlığı işine devam etmek yerine Serhan ve Sinan Gülfidan kardeşlerin kurduğu Cepfix ailesine dahil olduğunu belirten şirketin yönetici ortaklarından Alican Elkorek kısa sürede ciddi ivme kaydettikerini belirtiyor. Elkorek “Türkiye’deki cep telefonu ve cep telefonu tamir servis sektöründeki bütün açıkları görerek bu konuda kendimizi konumlandırmaya çalıştık ve çalışıyoruz. Bu sektörde markalaşmış A’dan Z’ye cep telefonu hizmetini veren bir yapının olmadığını fark ettik. Cepfix’i marka haline getirmek temel amacımız oldu. Bu süreçte internet sitemizden kurye arkadaşlarımıza kadar A’dan Z’ye çok hızlı ve kolay kullanılabilir ve müşterinin yanında olan bir hizmet vermeyi hedefliyoruz ve gerçekleştiriyoruz” diyor.

2017/11/29/cepfix_2.jpg

“HER UFUĞUN ARDINDAN YENİ BİR UFUK ARIYORUZ”

Cepfix’in kurucu ortaklarından Mehmet Oğuz da, Koç Lisesi ve ardından Koç Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdikten sonra İngiltere’de yüksek lisansını tamamlayıp Türkiye’de Deniz Hukuku alanında avukat olarak çalışmaya başlamış.

Yaklaşık 1 yıl önce Cepfix ailesine dahil olan Oğuz geçen yıl yüzde 400’lük bir büyüme yakaladıklarını belirtiyor. “Bu kâğıt üzerinde çok iyi görünse de aslında amaçlar her zaman daha büyük” diye konuşan Oğuz “İnsan bir ufuk gördüğü zaman onun arkasındaki başka bir ufuğu her zaman görmek istiyor. Müşterilerimizi memnun etmek bizim için ayrı bir motivasyon. Çünkü sıkıntılı sorunlu bir durumda, siparişini oluştururken üzgün gördüğünüz bir insanı telefonunu verdiğiniz zaman mutlu görmek gerçekten iyi bir his” diyor.

“İHTİYAÇTAN YOLA ÇIKTIK”

Günümüz dünyasında mobil cihazı en az kullanan insanın dahi onsuz bir yaşamı tahayyül edemediğini kaydeden Oğuz “Çünkü cep telefonumuzu unuttuğumuz zaman bile büyük bir panik yaşıyoruz ve elimiz ayağımız boşa çıkıyor tabiri caizse. Biz hem bu ihtiyaçtan yola çıktık. Hem sektördeki yapılamayan demeyelim ama layığı ile yapılamayan kısımlarda büyümeye çabaladık. Bence büyüme hızımızın altında yatan asıl sır bu” diye konuşuyor.

“MÜŞTERİ MEMNUNİYETİNE ÖZEN GÖSTERİN”

Sturup yapmak isteyen yaşıtlarına da seslenen Oğuz “Bütün Startup yapmak isteyen arkadaşlara yapacağımız tavsiye hem piyasada boşluk gördükleri bir alandan başlamaları hem de uygulamaya ve müşteri memnuniyetine çok fazla önem göstermeleri. Bunun altını tekrar çizmek istiyorum” diyor. 

 

 

 • USD
  -0,46
  4,8333
 • EURO
  -0,27
  5,6553
 • ALTIN
  -0,29
  193,32
 • PETR
  -0,11
  75,2500