Teknoloji

Dört kameralı Samsung geliyor!

Telefonlardaki kamera sayısı giderek artarken Güney Koreli Samsung'un 4 kameralı telefon hazırlığında olduğu iddia edildi.

Özellikle Çinli üreticilerin desteklediği telefonlardaki kamera sayısının artışı trend haline geldi. Teknoloji devi Samsung da bu trende uyacak gibi gözüküyor.

Teknoloji ile ilgili sızıntı bilgilerle tanınan Ice Univerce hesabından yapılan bir sızıntı Samsung'un da bu furyaya dahil olacağının sinyallerini verdi. Hesaptan yapılan paylaşımda Camera Camera Camera Camera yazan kullanıcı yapılan yorumlara verdiği yanıtla ipucu da verdi. Buna göre bu 4 kamera S 10 ya da Galaxy F modelinde kullanılmayacak. Beklenti ise bu 4 kameralı modelin Galaxy A serisinin yeni versiyonlarında kullanılması.

Ancak bu bilgilerin tamamının spekülatif yorumlar olduğunu da belirtmek gerekiyor. Bugüne kadar telefonlarının ön kamerasında dual teknolojisini kullanmayan Samsung'un da bu alanda bir adım atması makul görünüyor. Ancak bunun hangi modelde olacağı şimdilik belirsizliğini koruyan bir durum.