Teknoloji

Elon Musk'un alev silahı peynir ekmek gibi satıldı

Elon Musk tarafından kurulan The Boring Company adlı şirket, milyonlarca dolar değerinde alev silahı satışı gerçekleştirdi

3.5 MİLYONLUK SATIŞ

The Boring Company, Aralık ayında 50 bin şapka satarak verdiği sözü tuttu ve şaka sanılan alev silahının satışına başladı. 28 Ocak itibarıyla 500 dolar fiyatla ön siparişe sunulan The Boring Company Flamethrower adlı ürün 7 bin adetlik satış gerçekleştirdi. Yeni ürünün toplamda elde ettiği rakamsa tam 3.5 milyon dolar oldu. Ürünlerin teslimatı ise İlkbahar içerisinde gerçekleştirilecek.

Dünyanın en güvenli alev silahı olarak lanse edilen ürünün yanında 30 dolar daha vererek bir yangın söndürücü bile alabiliyorsunuz. Bu da güvenliği çok daha artırıyor, değil mi? Ürün şimdiden yasa ve güvenlik tartışmalarına sebep olmuş durumda. Öte yandan Musk ise Amerika Birleşik Devletleri Alkol, Tütün, Ateşli Silah ve Patlayıcılar Bürosu tarafından 3 metreden kısa alev püskürten bu ürünlere izin verildiğinin altını çiziyor. Hatta çağımızın dâhisi, steak bıçaklarından daha fazla korktuğunu ifade ediyor. Bu ürün hakkında daha çok konuşulacağını tahmin etmek ise güç değil.

''YAŞAYAN ÖLÜLERİN ÜZERİNDE ETKİLİ''

Musk, Twitter'dan da, Zombi istilası olduğunda, alev makinesi aldığınız için mutluluk duyacaksınız. Yaşayan ölülerin üzerinde etkili. Eğer öyle olmadığı anlaşılırsa paranızı iade edeceğiz. açıklamasını yaptı. 
Takipçilerinin alev makinelerinin yasallığı konusunda şüpheleri üzerine de Musk, alevin uzunluğunun üç metreyi geçmemesi koşuluyla, ABD yasalarının bu tür aygıtlara izin verdiğinin altını çizdi.

         

2018/01/30/musk.jpg