Teknoloji

Google'dan iMessage atağı!

Google, iOS'teki uygulamasını yeni özellikler ile güncelledi. Yeni güncelleme ile iMessage'dan çıkmadan Google'da arama yapabileceksiniz.

Google, bugün resmi uygulamasını güncelleyerek, iPhone kullanıcılarının çok hoşuna gidecek bir özelliği kullanıma sundu. Google'ın güncel sürümü ile artık iMessage'dan çıkmadan Google üzerinde arama yapabilecek ve linkleri arkadaşlarınız ile paylaşabileceksiniz.

Bu aramalar içerisinde; mekan, yemek tarifi, spor müsabakalarının sonuçları ve GIF yer alıyor. Google uygulamasını indirdiğinizde, Google'ın iOS klavye uygulaması olan GBoard'u da kullanabiliyorsunuz.

2018/03/06/gboard.jpg

Gboard'u aktif etmek için; Ayarlar>Genel>Klavyeler>Yeni Klavye Ekle bölümünden Google'ı seçmeniz yeterli olacaktır. Daha sonra Gboard'un ayalarını Google uygulaması üzerinden değiştirebilirsiniz.

SAFARİ'DE GEZİNİRKEN GOOGLE'DEN ARA YAPILABİLECEK

Yeni gelen son özellik ise Safari kullananları yakından ilgilendiriyor. Artık Safari üzerinde bir sayfada gezinirken; paylaş seçeneğinden Google'da Ara'ya tıklayarak, gezindiğiniz sayfa ile ilgili farklı sayfalara da ulaşabiliyorsunuz. Ancak bu özellik şimdilik Türkiye'de kullanılmıyor.