Teknoloji

Instagram, 'direkt mesaj' özelliğini geliştirdi

Fotoğraf ve video paylaşım platformu Instagram’a yeni bir özellik geldi. Artık kullanıcılar direkt mesaj sesli mesaj gönderip alabilecek.

2012’de Facebook tarafından alınan ve dünya üzerinde milyonlarca kullanıcıya sahip olan Instagram’dan kullanıcıları memnun edecek yeni bir özellik daha geldi. 

SES DOSYASI GÖNDERİLEBİLECEK 

Instagram, yakın zamanda Direct Message'da yaptığı güncelleştirmeler ile kullanıcıların beğenisini toplamıştı ve bugün içerisinde yayınlanan bir güncelleme ile uygulamaya sesli mesaj özelliği de geldi. Artık kullanıcılar birbirlerine sadece ses dosyası biçiminde mesajlar gönderebiliyor ve konuşmaları daha etkileşimli bir hale getirebiliyorlar.

KULLANICILARI MEMNUN EDECEK YENİLİK 

Instagram'ın son zamanlarda yaptığı yeniliklerin ve güncellemelerin daha çok Direct Message üzerine olması, kullanıcıların Instagram'da yaptıkları sohbetler için istedikleri etkileşim içerikli yeniliklere cevap niteliği taşıyor. Birçok kullanıcının uzun mesajlar atmak yerine sesli mesajı tercih ederek, Instagram üzerindeki konuşmalarını daha kolay hale getireceği düşünülüyor.