Teknoloji

Instagram'a başkasının hikayesini paylaşma özelliği geldi

Instagram'da artık kullanıcıların başka kişilere ait hikayeleri kendi hikaye bölümüne ekleyebilecekler.

Sosyal medya devi Instagram, her geçen gün kendini yenilemeye devam ediyor. Facebook'un sahibi olduğu uygulama bir yeniliğe daha imza attı. Artık kullanıcılar Instagram hikaye bölümünde başka kişilere ait hikayeleri paylaşabilecekler. Ancak bu özelliğin kullanılabilmesi için kişinin o hikayede etiketlenmiş olması gerekiyor.

‘@mention Sharing’ isimli yeni özellik sadece o hikayede etiketlenen kullanıcılar için geçerli olacak. Etiketleme yapılmadan önce uygulama tarafından “bahsedilen kullanıcılar 24 saat içerisinde bu hikayeyi tekrar yayınlayabilir” uyarısı gelecek. Bu uyarıdan sonra hikayede bahsedilen kullanıcılara mesaj yoluyla ‘Bunu hikayene ekle’ linki gönderilecek.

2018/06/11/ss.jpg

Yani bir arkadaşınız bir hikayede sizden bahsettiyse siz de onu kendi profilinizde paylaşabileceksiniz. hatta hikayeye yeni resim ya da video ekleyip üzerinde değişiklikler de yapılabilecek. Hikayeyi tekrar paylaştığınızda üzerinde istediğiniz değişiklikleri yapabileceksiniz ancak diğer kullanıcılar, ilk paylaşan kişinin ismini görebilecekler.

Yeni özellik kademeli olarak kullanıcılara dağıtılmaya başlandı. Siz de bu özelliği kullanmak isterseniz uygulamanızın güncel olduğundan emin olup hikayeler menüsünden bir arkadaşınızla deneme yapabilirsiniz.