Teknoloji

Markette çalışıyordu, dünyanın en zengin YouTuber'ı oldu

Tesco Süpermarket zincirinde çalışırken oyun videoları çekmeye başlayan Dan Middleton 16.6 milyon dolar geliriyle dünyanın en çok kazanan YouTuber'i oldu.

 Forbes Dergisi dünyanın en zengin YouTuber'lerini açıkladı. Forbes'e göre 26 yaşındaki Amerikalı Dan Middleton yıllık 16.6 milyon dolar geliriyle ilk sırada yer aldı. 

Oyun videoları çekmeden önce, Tesco Süpermarket zincirinde çalışan ve 'DanTDM' adıyla oyun videoları çekerek YouTube'da yayınlamaya başlayan Middleton, bu işten toplam 16.6 milyon dolar kazanarak "Dünyanın En Zengin YouTuberı" unvanını aldı.

26 yaşındaki Dan'ın, videolarında oyun oynayarak bunları izleyicileri ile paylaşıyor ve onlara ne yaptığını detaylı şekilde anlatıyor Dan, çoğu zaman bölüm sonlarının nasıl geçileceği konusunda da fenomenlerine kilit tavsiyeler veriyor.

HAZIRLIKLI OLDUĞUM BİR ŞEY DEĞİLDİ

DailyMail'e yaşadığı süreci anlatan Dan Middleton şunları kaydetti: 

"Hazırlıklı olduğum bir şey değildi. Son üç dört yıl içinde yavaş yavaş öğrendiğim bir şey. Son 5 yıl içinde YouTube evrim geçirdi. Eskiden YouTuber olmak diye bir şey yoktu. Benimkilere benzer içerik yapan 30-40 yaşında insanlar tanıyorum. İşte bu da demek oluyor ki bu işte yaş sınırı yok.''

EŞİ DE OYUN TUTKUNU 

Dan'in 2013 yılında evlendiği eşinin de oyunlara düşkün olduğu ortaya çıktı. Çift günlerinin büyk bölümünü birlikte oyun oynayarak geçiriyor.

Üstelik Dan'in elinde "Minecraft üzerine açılmış bir video kanalında en çok izlenme" Guinness Dünya Rekoru bulunuyor.16 milyondan fazla kişinin izlediği videoları sayesinde, YouTube ona reklam kârlarının %68'ini veriyor"