Teknoloji

Netflix'e yeni abonelik tarifesi geldi!

Netflix, getirdiği yeni abonelik paketi ''Ultra'' ile kullanıcılarına daha canlı ve kaliteli bir deneyim sunmayı hedefliyor.

Özellikle ülkemizde oldukça geniş bir kitlesi bulunan Netflix'in yeni abonelik sistemi ''Ultra'' ülkemize de geldi. Bu abonelik sistemi sayesinde artık Netflix deneyiminizi ikiye katlayabileceksiniz.

Netflix'in bir süredir yeni bir abonelik modeli üzerinde çalıştığı zaten biliniyordu. İlk olarak Avrupa'nın belli başlı bölgelerinde kullanıma sunulan bu hizmet sonunda Türkiye'ye de geldi. Böylelikle artıküç değil toplamda dört abonelik servisi kullanıma sunulacak. Bunlar sırasıyla; Temel, Standart, Özel ve Ultra. 

Netflix'in Ultra paketi yurtdışında 20 euro üzerinden satılırken ülkemizde sadece 47,99 TL üzerinden kullanıcılara yansımakta. Bu fiyatlandırma ileride değişir mi bilemeyiz ancak şimdilik sunulan fiyat oldukça makul gibi gözüküyor.

2018/07/04/netflix.jpg

Peki Ultra aboneliğinin ek olarak kullanıcılara sunduğu özellikler neler? Ultra paketi ile Netflix üyeleri artık içerikleri HDR desteği ile izleyebiliyorlar. Bu da daha canlı ve gerçekçi renk paletleri demek oluyor. Ekstra olarak da en yüksek ses kalitesini hedeflediğini de belirtmeden geçmeyelim.

Netflix'in Avrupa'nın pilot bölümlerinin ardından sistemi ülkemize de sunması oldukça sevindirici bir durum. En azından artık kullanıcılar içeriklerini daha kaliteli bir şekilde deneyimleyebilecekler. 

 • USD
  -0,95
  4,7455
 • EURO
  -0,95
  5,5588
 • ALTIN
  -1,43
  186,98
 • PETR
  0,78
  73,6400