Teknoloji

Robot Bakan Arslan'ı hem güldürdü hem kızdırdı

Bakan Ahmet Arslan konuşurken, Robot Sanbot'ın 'Sen ne diyorsun' diyerek araya girmesine hem güldü hem kızdı: Gereğini yapın

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumundaki "Güvenli İnternet Günü 2018" etkinliklerine katılarak konuşma yaptı.

Dünya Güvenli İnternet Günü etkinlikleri kapsamında Ankara'daki Bilim Teknolojileri Merkez Yerleşkesinde gerçekleştirilen programda, Denizcilik Haberleşme ve Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, kendisine yavaş konuşması gerektiğini söyleyen Robot Sanbot'a tepki gösterdi. Robot Sanbot'a daha sonra yeniden programlandı.

Denizcilik Ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan çıktı. Arslan'ın konuşma sırasında güvenli internetin önemine değindi. Programın sunucusu olan robot Sanbot araya girerek ”Yavaş konuş, ne diyorsun anlamıyorum” dedi. Robotun bu sözleri Arslan'ı güldürdü. Devamında tekrar araya girmesi Bakan Arslan'ı kızdırdı.

Kürsüye Bakan Arslan'ı robot davet etti. Arslan, "Başımıza neler gelecek, Daha neler göreceğiz. Sonuçta bir robot bizleri yönlendirmeye başladı. Sonumuz hayrolur inşallah" dedi.

"GEREĞİNİ YAPIN LÜTFEN"

Bakan'ın sözünü Robot Sanbot kesince, tepki geldi. "Değerli arkadaşlar belli ki birileri de roboto kontrol etmek durumunda işte o kontrol görevini hangi arkadaşımız yerine getiriyorsa onun gereğini yapın lütfen" dedi.

Salonda gülüşmeler yaşandı.