Teknoloji

Türkiye'yi teknoloji merkezi olarak kullanacaklar

ZTE, Türkiye'yi Avrupa pazarının ihtiyaçlarını da karşılamak üzere teknoloji merkezi olarak kullanacağını açıkladı.

Çin’in telekomünikasyon şirketi ZTE'nin Kıdemli Başkan Yardımcısı Jane Chen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, müşteri ihtiyaçlarına bağlı olarak Türkiye'deki yatırımlarını gelecek iki yıl içinde iki katına çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.

Türkiye'nin coğrafi konumunun yanında bilgi ve iletişim teknolojilerindeki ağının ZTE'nin ülkede yatırım yapmasında etkili olduğunu vurgulayan Jane Chen, "Türkiye'nin genç nüfusu, coğrafi konumu bizi yatırım için cezbetti. Turkiye'yi Avrupa pazarımızın ihtiyaçlarını da karşılamak üzere teknoloji merkezi olarak kullanacağız." ifadesini kullandı.

Jane Chen, hissedarı oldukları Netaş'ın 50 yıldır faaliyette bulunan bir işletme olarak bölgede pazara hakim, ürün portföyüne sahip bir firma olduğunu anlatarak, ZTE'nin sunduğu bilişim çözümlerini Netaş'ın müşteri servisiyle bütünleştireceklerini bildirdi.

Gelecek iki yılda ZTE'nin global çapta portföyünü iki katına çıkarmayı hedeflediklerini anlatan Jane Chen, "Umarız bunu Türkiye'de de başarabiliriz. İşlerimizi Türkiye'de iki katına çıkarmaya çalışacağız. Bu müşterilerinin ihtiyaçlarının nasıl şekilleneceğine bağlı." diye konuştu.