Teknoloji

Twitter'a Dolar yazınca çöküyor

Son günlerde döviz kuru dolarda yaşanan hareketlilik sosyal ağ Twitter'ı da vurdu. Sosyal ağda dolar yazıp arama yapmayın.

Twitter'da keşfedilen bir hata nedeniyle "dolar" araması yaptığınızda Twitter çöküyor, ve dolarla ilgili hiçbir sonuca ulaşamıyorsunuz! Sadece Türkçe 'dolar' kelimesinden kaynaklanan bu hatanın neden meydana geldiği ise henüz bilinmiyor.

Twitter’da dolar araması yapıldığında “Teknik bir sorun var. Fark ettiğin için teşekkürler, bunu yakında düzelteceğiz ve her şeyi eski haline getireceğiz.” uyarısı beliriyor. Farklı konularda yapılan aramalarda Twitter herhangi bir sorun çıkarmadan hizmete devam ediyor.

Twitter'a telefon veya tablet üzerinden girip bu aramayı yaptığınızda ise herhangi bir teknik sorun oluşmuyor. Henüz Twitter tarafından bu konu hakkında resmi bir açıklama gelmesede, sorun kısa bir süre içerisinde düzeltildi.

2018/04/11/twitter.jpg

Sosyal medya halkı şimdiden bu sorunu eğlenceye çevirmiş durumda. Son zamanlarda Türkiye'de artan kurun üzerine halk, ''Dolar, Twitter'ı da çökertti'' hastagleri paylaşmaya başladı.