Yaşam

14 yaşındaki kızlarını şantaj yapmak için kullandılar

Bartın’da bir aile kendi kızlarını kullanıp, vatandaşlara şantaj yapıp milyonlar elde etti. Aile boyu şebeke çökertildi.

Bartın’da baba, anne, amca ve teyzenin yer aldığı akıllara durgunluk veren şantaj olayında 14 yaşındaki küçük kızlarını kullanıp, vatandaşları ağına düşüren şebeke çökertildi. 

Bartın İl Emniyet Müdürlüğü’ne başvuran Z.A., sosyal medyada tanıştığı Sevgi Çağlar’dan şikayetçi oldu. Bu şahsın kendisinden 1 yıl boyunca toplamda 1 milyon 287 bin 642 TL parayı şantaj yaptığı için verdiğini ifade etti.

Bartın Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, yaptıkları çalışmayla Sevgi Çağlar ismi ile sosyal medya hesabını açan kişinin M.Ö. olduğunu belirledi. Ekipler şüpheli şahsı gözaltına aldı. Yapılan sorguda, M.Ö.’nün maddi durumu iyi olan insanları bulup 14 yaşındaki kızını sosyal medya aracılığıyla görüştürdüğünü, görüntü ve fotoğraf elde ettiği kişileri, hiçbir şeyden haberi yokmuş gibi yaparak, “Seni mahkemeye vereceğim” diyerek şantajla paralarını aldığını tespit etti. 

M.Ö.’nün ayrıca şantaja boyun eğmeyenleri, “Yaşı küçük çocuğuma internet üzerinden cinsel taciz yapıldı” diye şikayet ettiği tespit edildi. 

Para trafiğini kontrol eden emniyet şebekede M.Ö’nün kocası, görümcesi, erkek kardeşi ve kayınbiraderin de olduğunu tespit edildi.  

Şüphelilerin aynı yöntem ile Mersin’de de bir vatandaştan 518 bin TL aldığını da tespit eden Asayiş Şube ekipleri Ankara, Kayseri, ve Elazığ’da eş zamanlı olarak düzenlediği operasyon neticesinde M.Ö, S.Ö, D.E., E.D., F.S., F.S, C.Ç., Y.E. ve M.Ö.’yü gözaltına aldı. 

Şüphelilerin ikamet yerlerine yapılan aramalarda 79 bin TL para, çok sayıda flash bellek, hesap cüzdanı, ve dijital dokümanlar ele geçirildi.