Yaşam

Almanya'dan acı haber! Türk aile hayatını kaybetti

Almanya'nın Esslingen şehrinde dört kişilik Türk aile, karbonmonoksit zehirlenmesinden hayatını kaybetti.

Almanya’nın Baden-Württemberg eyaletinin Esslingen kentinde evlerinde ölü bulunan 4 kişilik Türk ailenin kimlikleri belli oldu. Olay yerindeki yakınlarından alınan bilgiye göre TrabzonluTurgay Öztürk (29), eşi Filiz Öztürk (29) ile Mert (4) ve Minel (3) adındaki çocukları hayatını kaybetti.

KARBONMONOKSİT ZEHİRLENMESİ

FACİA Obertürkheim Caddesi’ndeki Öztürk Ailesi’ne ait evde meydana geldi. Trabzonlu 29 yaşındaki Turgay Öztürk, eşi Filiz Öztürk, 5 yaşındaki oğulları Mert ve 3 yaşındaki kızları Minel karbonmonoksit zehirlenmesi sonucu hayatını kaybetti. 

2018/02/05/auie_1.jpg

ANNESİ ARADI, ULAŞAMAYINCA EVE GİTTİ

Edinilen bilgiye göre Turgay Öztürk’ün yakında oturan annesi, oğlunu pazar akşamı telefonla aradı. Ama cevap alamadı. Bu yüzden dün sabah tekrar aradı ve yine cevap alamayınca doğrudan oğlunun evine gitti. Kapının zilini çalan anne yanıt alamayınca pencereden içeri baktı. O anda beyninden vurulmuşa döndü. Oğlu, gelini ve çocuklarının yerde yatan cansız bedenlerini gördü ve hemen polise haber verdi.

2018/02/05/uiea_1.jpg

POLİS SOLUNUM CİHAZIYLA EVE GİRDİ

Polise ihbar saat dün saat 12.00’de ulaştı. Eve gelen itfaiye ekipleri karbonmonoksit gazı alarmı üzerine solunum cihazıyla eve girdi. İtfaiye erleri önce pencereleri açtı ve yerde dört cesedin yattığını gördü. Cenazeler ise morga kaldırıldı. Polis yarın sabah otopsi yapılacağını kaydetti.

EVİNİ YENİ YAPMIŞTI

Olayda hayatını kaybeden Trabzonlu Öztürk ailesinin hemşehrisi ve yakını Mehmet Tayar olayı şöyle anlattı: 

“Turgay çok efendi, sessiz, ailesine düşkün bir evladımızdı. Mercedes firmasında teknisyen olarak çalışıyordu. Bu evini de iki yıl önce yapmıştı. Olay pazar akşamı mı yoksa pazartesi sabahı mı yaşandı bilmiyoruz. Çok acı bir olay. Yüreğimiz yandı. Turgay’ın annesi yakında oturuyordu. Telefonla ulaşamayınca merak edip eve gelmiş. Olay o zaman anlaşıldı.” (Hürriyet-AA)