Yaşam

Başakşehir’de istinat duvarı çöktü

Başakşehir’de bir sitenin istinat duvarı çöktü, 1 kişi aracıyla geçtiği sırada enkaz altında kaldı. Olay yerindeki çalışmalar devam ediyor.

Başakşehir’de meydana gelen göçükte bir araç göçük altında kaldı. 2 çocuk babası Fatih Göztepe ve 3 çocuk babası Fatih Çukur araç içerisinde sıkışırken, duvarın yıkıldığını gören vatandaşlar hemen yardıma koştu.

Başakşehir’de yaşanan göçük ile ilgili İstanbul Valisi Ali Yerlikaya resmi Twitter hesabından “Başakşehir ilçemiz Kayabaşı Mahallesindeki Bahçeşehir sitesi istinat duvarında saat 17.45’te göçük meydana gelmiştir. Olay yerinde ekiplerimizin arama kurtarma çalışmaları başlamıştır.” duyurusunda bulundu.

Ekiplerin olay yerindeki çalışmaları sürüyor.

İHBAR EDİLMİŞTİ

Göçük ile ilgili site sakinlerinin daha önce ihbarda bulunduğu, yapılan inceleme sonrası tehlike olmadığının açıklandığı iddia edildi.

Site sakinleri duvarın çöktüğü yolun aynı zamanda okul yolu olması nedeniyle tedirgin olduklarını ve bu nedenle ihbarda bulunduklarını söyledi.

başakşehir

SÜRÜCÜ ENKAZ ALTINDA HAYATINI KAYBETTİ

Olay yerine gelen itfaiye ekipleri Fatih Çukur’u araçtan yaralı olarak çıkardı ancak sürücü Fatih Göztepe’nin cansız bedenine saatler süren çalışmanın ardından ulaşıldı.

Fatih Göztepe’nin cenazesi olay yerinde yapılan ilk incelemenin ardından otopsi yapılmak üzere Yenibosna’daki Adli Tıp Kurumuna kaldırıldı.

İtfaiye, polis ve sağlık ekiplerine de haber verildi.
Fatih Göztepe’nin üç arkadaşıyla beraber işten çıktığı, bir arkadaşı indikten sonra kazanın meydana geldiği öğrenildi.

BAŞAKŞEHİR’DE BİR SİTENİN İSTİNAT DUVARININ ÇÖKMESİ SONUCU FATİH GÖZTEPE HAYATINI KAYBETTİ. (İHA)