Yaşam

Bu gördüğünüz ayakkabı yeşil-gri mi, pembe-beyaz mı?

İnsanlar bu ayakkabının ne renk olduğu konusunda farklı görüşe sahip. Bu optik illüzyonda siz ne renk görüyorsunuz, yeşil-gri mi, pembe-beyaz mı?

Bir ayakkabı fotoğrafı, internette binlerce kullanıcı tarafından ayakkabı yeşil-gri mi yoksa pembe-beyaz mı tartışılıyor.

Üç yıl önce, bir elbise aynı tartışmaya konu olmuş bazıları elbiseyi beyaz-altın rengi görürken bazılarıysa mavi-siyah olarak gördü. 

Bağcıklı ayakkabıların resmi geçen yıl sosyal medyada yayınlandı, ancak son zamanlarda yeniden ortaya çıktı ve tartışma yeniden başladı.

Bazı kullanıcılar, ayakkabının gerçek renklerinin farklı görünmesini sağlamak için fotoğrafa bir filtrenin kasıtlı olarak uygulanıp uygulanmadığını sorguladı.

Ayakkabının resmi viral hale geldi ve insanlar ne renk olduğuna karar veremiyor. Bazıları onu pembe ve beyaz olarak görse de, diğerleri ayakkabının aslında yeşil ve gri olduğundan emin. Peki siz ne renk görüyorsunuz?

Fotoğrafı, pembe ve beyaz gören insanların beyninin sağ tarafının baskın olduğu, yeşil ve gri görenlerin ise sol tarafının baskın olduğu iddia edildi.