Yaşam

Cenk Eren çocuk parkı sözünü tuttu

Şarkıcı Cenk Eren, Zonguldak Alaplı ilçesindeki Yenidoğan köyünde, eski muhtarın seçimi kaybedip çocuk parkını yıkınca yeni park sözü vermişti. Belediye parkı yenileyince Eren, köyün başka bir yerine park yaptırdı.

Yenidoğanlar köyünde eski muhtar seçimi kaybedince yaptırdığı parkı yıkmıştı. Eski muhtar sosyal medyada büyük tepki görmüştü. Şarkıcı Cenk Eren parkı yeniden yapacağını açıklamıştı. Eren’in açıklamasından sonra Gümeli Belde Belediyesi parkı yeniden yaptı. Eren, verdiği sözü gerçekleştirmek için köyün yeni muhtarı Rıdvan Onay’la bağlantıya geçti. 

Köyün başka bir bölgesine park yapmak istediğini söyleyen Eren’e, muhtar geçen sene şehit olan köylüleri Jandarma Onbaşı Recep Turan anısına bir park yapabileceğini iletti. Cenk Eren’in yolladığı oyun parkı malzemeleriyle muhtarlığın önündeki alana Şehit Recep Turan Çocuk Parkı yapıldı.

Muhtar Onay, çocukların çok mutlu olduğunu söyleyerek Cenk Eren’e teşekkür etti:

“Cenk Bey bizle başından beri ilgilendi. Parkın yapıldığını, iyi niyetinden dolayı teşekkür ettik. Ancak kendisi yine de başka bir yere park yapabileceğini söyledi. Biz, Şehit Recep Turan anısına bir meydan yapmıştık. Oraya park yapılabileceğini söyledik. O da uygun gördü ve parkımız yapıldı. Cenk Bey’i bir gün köyümüze misafir etmek isteriz.”