Yaşam

Çinli çoban koyun sürüsünü askeri düzende yürüttü!

Çinli çoban, yaklaşık 400 koyundan oluşan sürüsüne askeri düzende yürümeyi öğretti. Koyunların tek sıra halinde ilerlediği görüntüler sosyal medyada çok sayıda paylaşım aldı.

Çinli Nie isimli çoban bir gazeteye verdiği röportajda, “Koyunlarım eve giderken her gün bu şekilde yürüyor” ifadelerini kullandı. 

Her yürüyüş sırasında diğerlerinin takip etmesi için bir ‘lider koyun’ belirlediğini söyleyen Nie, koyunların yürüdüğü görüntüleri internette paylaşınca yaklaşık 6.5 milyon görüntülenmeye ulaştı.

İsimleriyle çağırıyor

Nie ayrıca, koyunlarının hepsinin ‘iyi huylu’ olduğunu ve her koyunun kendisine konulan isimleri tanıyarak çağırıldıklarında geldiklerini söyledi. 

Koyunları askeri düzende ve tek sırada yürütmenin daha kolay olduğunu söyleyen Nie, böylelikle hayvanlarının da arazideki çukur ve engellere karşı korunduğunu belirtti.

Nie’nin paylaştığı görüntülere yorum yapan bir sosyal medya kullanıcısı, koyunlarla ilgili “Bunlar yürüyen kebap” yorumunu yaparken, başka bir kullanıcı ise “Askeri eğitim” ifadelerini kullandı.

Bir diğer kullanıcı ise, “Koyunlar çok iyi eğitilmiş” yorumunu yaptı.