Yaşam

Dilek ve Yorgo'nun büyük aşkı kötü bitti

Türk anne Dilek Güneş ile Yunan baba Yorgo  Tsakiridis'in velayet kavgasında yeni gelişme yaşandı. Dilek Güneş ve küçük kızı kayıplara karıştı.

Dilek Güneş ile Yunan Yorgo Tsakiridis, 3 yaşındaki kızları Melis için velayet davasında karşı karşıya gelmiş mahkeme ise Melis’in velayetini babasına vermişti. Bu karardan sonra isyan eden anne ise küçük kızını da yanına alarak izini kaybettirdi.

Posta'dan Banu Şen'in haberine göre; İzmirli Dilek Güneş ile Selanikli Yorgo Tsakiridis, İzmir'de tanışıp evlenmişti. 3 yıl önce Dilek, hamile kalmıştı. Hamilelikle başlayan sorunlar doğumla krize dönüşmüştü. Babanın ısrarıyla Dilek, Selanik'e taşınmıştı. Bir yıl sonra minik kızıyla kafa dinlemek için Türkiye'ye dönen Dilek'e eşi çocuk kaçırma davası açmıştı. 

2 FARKLI KARAR

Hukuk mücadelesinde Atina Aile Mahkemesi 'çocuk annede kalmalı' demişti. Aralık'ta Yargıtay 'Çocuk Yunanistan'a babaya verilsin' kararı aldı. 'Kızım olmadan yaşayamam' diyen Dilek Güneş 3 yaşındaki Melis ile kayıplara karıştı. 

Dilek Güneş'in annesi Muteber Özkan, "Karar bizi perişan etti. Umudum Anayasa Mahkemesi'nde. Bir bebeğin yeri annesinin yanıdır. Kızım Yunanistan'a baskılara dayanamayınca eşinin de rızasıyla ülkesine dönmüştü. Boşanma davaları sürüyor. Kızım Yargıtay'ın kararını duyunca 'Ha ölmüşüm ha kızımı benden almışlar' dedi ve gitti" diye konuştu.