Yaşam

Elektrik panosu patladı, 15 kişi hastaneye kaldırıldı

Esenler’de bir binanın girişindeki elektrik panosu patladı. Biri hamile olmak üzere dumandan etkilenen 15 kişi hastaneye kaldırıldı.

Saat 23.30 sıralarında Esenler Fevzi Çakmak Mahallesi 1120 sokakta yaşanan olayda, sokak üzerinde bulunan bir apartmanın giriş katındaki elektrik panosunda henüz bilinmeyen bir sebeple patlama meydana geldi. Patlama sesini duyan vatandaşlar panikle kendilerini dışarı atmak istedi. Dumanlar bütün binayı kaplarken, çevredeki vatandaşlar durumu itfaiye, sağlık ve polis ekiplerine bildirdi. Çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda ambulans, itfaiye ve polis ekibi sevk edildi.

İtfaiye tahliye etti

Patlama sonrası apartmanın giriş katında yoğun duman olmasından dolayı, itfaiye ekipleri üst katlarda bulunan kişileri merdivenle tahliye etti. Apartmanda bulunan hamile bir kadın da dumandan etkilendi. Binadan indirilen 15 kişi yapılan ilk müdahalenin ardından hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Hamile kadın ve diğer kişilerin durumunun iyi olduğu öğrenildi.

‘Patlama sesi duyduk’

Mahalle sakinlerinden Serkan Bozkurt, olay anını anlatarak, “İlk önce hamile bir kadın çıktı sonra yaşlı kadınları çıkartmaya başladılar. Hamile kadının midesi bulanıyordu kusma falan vardı. Sonra ambulansa bindirdiler” dedi.

Patlama sesini duyduktan sonra dışarı çıktıklarını belirten apartman sakini Remzi Gürkan ise, “Patlama sesi duyduk, dışarı çıktık baktık elektrik yok. İtfaiye ekiplerine haber verdik ekipler gelmeye başladı. İtfaiye ekipleri merdivenle çıkarttı” ifadesini kullandı.