Yaşam

Fisher Price, ana kucağını geri topladı

Fisher Price, bebek ölümüne neden olan yaklaşık 5 milyon ana kucağını geri çekti. Gerekçe 10 yılda en az 30 bebeğin ana kucağı içinde ölmesi.

Fisher Price, ABD’nin ünlü oyuncak firması tüm dünyada piyasaya sürülen Rock’n Play Sleeper ana kucağını geri toplama kararı aldı. Metal bir iskelete sahip olan model, sallama ve müzik sayesinde çocukların kolay uyumasını sağlıyor.

Ana kucağının geri çekilmesinin geçen 10 senede en az 30 bebek ana kucağının içindeyken ölmüş olması gerekçe olarak belirtildi.

fisher price Rock’n Play Sleeper 2

ABD Tüketici Ürün Güvenliği Komisyonu, “Rock’n Play Sleepers içinde bebekler denetimsiz haldeyken sırt üstünden yana ya da karınlarının üzerine döndüklerinde bebek ölümleri meydana gelmiştir” açıklamasında bulundu.

Bebekler kemer takılı olmadığında yüz üstü dönmeleri durumunda tekrar yüz üstü dönemeyerek nefessiz kalmalarına neden oluyor. Yapılan açıklamayla ailelerden bu modeli kullanmamaları istendi.

Fisher Price internet sayfası ve Twitter hesabı üzerinden yaptıkları açıklamada alınan kararın, “gönüllü bir tedbir olduğu söylendi.

canlı tv

Daha Fazla Canlı Tv Kanalı için ziyaret ediniz.