Yaşam

Hataylı dalgıcın Asi Nehri'nde feci ölümü!

Hatay'da bacanağına yardım etmek isteyen dalgıç Asi Nehri'nde boğularak hayatını kaybetti. Dalgıcın boruların arasına sıkıştığı belirlendi.

Hatay'da tarlaya giden sulama borularının kapaklarını kapatmak için Asi Nehri'ne giren dalgıç Ahmet Dönmez (44), boruların arasına sıkışınca, boğularak hayatını kaybetti.

İKİ KAPAĞI KAPATTI, BORULARIN ARASINDA SIKIŞTI

Olay, öğle saatlerinde merkez Antakya ilçesi Narlıca Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre, Hatay Büyükşehir İtfaiyesi'nde görevli ve aynı zamanda dalgıçlık yapan Ahmet Dönmez, tarlaya gelen sulama borularının kapaklarını kapatmak için kendisinden yardım isteyen çiftçi bacanağının yanına gitti. Boruların kapaklarını kapatmak için Asi Nehri'ne giren Dönmez, ilk kapağı kapattıktan sonra boruların arasında sıkıştı.

2018/05/29/hatayli-dalgicin-asi-nehrinde-feci-olumu.jpg

ARAMA KURTARMA 8 SAAT  SÜRDÜ

Dönmez'i yaklaşık 7 metre derinlikteki sıkıştığı yerden kurtarmaya çalışan bacanağı, başarılı olamayınca 112 Acil Servis'i ve polisi arayarak yardım istedi. Olay yerine sevk edilen jandarma ve polise bağlı sualtı ekipleri, boruların arasında Dönmez'i bulamayınca, arama çalışması başlatıldı. Yaklaşık 8 saat süren aramanın ardından sulama borusunun içinde olduğu belirlenen Dönmez'in cansız bedeni, ekiplerce çıkartıldı.

2018/05/29/hatayli-dalgicin-asi-nehrinde-feci-olumu_1.jpg

Evli ve 2 çocuk babası olduğu öğrenilen Dönmez'in cesedi, polisin olay yerinde yaptığı incelemenin ardından morga kaldırıldı.

Polis, olayla ilgili soruşturma başlattı.