Yaşam

Holding patronu siyanür içerek intihar etti

İstanbul Kadıköy'de, bir şirketin yönetim kurulu başkanı olan iş kadını 45 yaşındaki Necla Köker, evinde siyanür içerek intihar etti.

Olay, Fenerbahçe Mahallesi Demet Sokak üzerinde bulunan bir apartmanda meydana geldi. İddiaya göre, bir kimya şirketinin yönetim kurulu başkanı olan Necla Köker, Pazar günü apartman görevlisini çağırarak ona bir zarf verdi. Köker, ardından telefonla bir arkadaşına ulaşarak adına bir zarf geldiğini ve gelip o zarfı apartman görevlisinden almasını söyledi.

ZARFTAN İNTİHAR MEKTUBU ÇIKTI

Bugün öğle saatlerinde adrese gelen Köker'in arkadaşı, apartman görevlisinden zarfı aldı. Zarfı açan arkadaşı, Köker'in ona hitaben mektup yazdığını anladı. Mektubu okuyan arkadaşı Köker'in, hayatına siyanür içerek son verdiğini ve eve girecek olanların gerekli önlemleri almaları gerektiğini belirttiğini gördü.

2018/05/08/necla-koker.jpg

CESET VE EV DEZENFEKTE EDİLDİ

Mektubu okuyan arkadaşı ile apartman görevlisi, durumu polise bildirdi. Olay yerine sevk edilen polis ekipleri, olay yerine AFAD ekiplerini de çağırdı. Çilingir yardımıyla girilen evde, Köker'in cesediyle karşılaşıldı. AFAD ekipleri, ceset ve evi dezenfekte etti. Olay yeri incelememe ekipleri ve savcının incelemesinin ardından ceset cenaze aracına konularak Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı.
Ekipler, evde elde ettikleri delilleri, delil torbalarına koyarak Polis Kriminal İnceleme Laboratuvarı'na götürdü. Polis olayla ilgili geniş çaplı inceleme başlattı.

İntihar olayının tam olarak ne zaman gerçekleştiğinin yapılacak otopsinin ardından anlaşılacağı öğrenildi.

NECLA KÖKER, ÖZGEÇMİŞİNDE ŞU BİLGİLERE YER VERMİŞTİ

"Merhaba,

İlk, Orta ve Lise öğrenimimi Ankara Özel Yükseliş Koleji' nde tamamladım. İ.T.Ü' de Jeofizik mühendisliğinde eğitim gördüm ve sonrasında A.B.D. New York' ta 9 yıl aralıklarla yaşadım. Bu dönemde Marka Konumlandırma, İletişim, Kurumsal İletişim, Satış Teknikleri, Halkla İlişkiler konularında pek çok eğitim aldım. Türkiye'ye döndüğümde FA Coach Academy' de koçluk eğitimimi tamamladım.
Çocukluğumdan beri pek çok ülke gezme fırsatı yakalayan şanslı insanlardan biriyim. Gittiğim tüm ülkelerde en çok ilgimi çeken şey binalar oldu. Özellikle New York'ta yaşadığım dönemde bıkıp usanmadan o gösterişli binaları gezdim, bir çoğunun yapılışına tanık oldum. Özellikle endüstriyel binalara olan ilgim işimi severek yapma nedenim oldu.
Mükemmeliyetçi bir yapıya sahip olduğumdan işimde de aynı özeni göstermekte ve çıtayı hep yükseltmeyi amaçlamaktayım. Çalışmayı, üretmeyi, yeni projeler geliştirmeyi ve en önemlisi öğrenmeyi en önemli prensiplerim olarak kabul ederim.
Başarı benim için bir tutkudur ve aksi asla kabul edilemez. Azim, disiplin, akıllı çalışmak ve kararlı olmak beni bugün bulunduğum noktaya getirdi. Başarı konusu bu kadar önemli olunca yeni projem ortaya çıktı. Türkiye'de başarmak konusunda bir kitap üzerinde hararetle çalışmaktayım.
Doğayı, yüzmeyi, spor yapmayı, hayvanları, kitapları, arkadaşlarımı, yeni yerler keşfetmeyi, yemek yemeyi ve seyahati çok severim.
Bu ortamda güzel ve faydalı paylaşımlarda bulunmak üzere...

Saygı ve sevgilerimle"