Yaşam

İstanbul’da fırtına ve sağanak etkili oldu

İstanbul’da beklenen soğuk hava ve yağış kendisini gösterdi. Gece saatlerinden itibaren şiddetli rüzgar ve yağmur etkili olmaya başladı.

İstanbul’da şiddetli rüzgar ve sağanak hayatı olumsuz etkiledi. Marmara Bölgesi’nde beklenen soğuk hava gece saatlerinden itibaren etkili olmaya başladı. Günün erken saatlerinde ise rüzgar şiddetini arttırdı ve yağışlı hava başladı. Sağanak nedeniyle bazı cadde ve sokaklarda oluşan su birikintileri sürücülere zor anlar yaşattı.

İstanbul’da sabah saatlerinde yağmur etkili oldu. ( Elif Öztürk – Anadolu Ajansı )

Sağanak ve rüzgâr nedeniyle birçok ilçede su baskınları yaşandı, kazalar meydana geldi, çatılar uçtu ve ağaçlar devrildi. Kazalar sonucu yaralanmalar yaşanırken, çatı uçmaları sonucu çok sayıda otomobil hasar gördü.

İstanbul’da sabah saatlerinde yağmur etkili oldu. ( Elif Öztürk – Anadolu Ajansı )

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ile İstanbul Valiliği’nin uyarılarının ardından İstanbul’da beklenen sağanak yağış ve şiddetli rüzgâr kentte gece saatlerinde etkili oldu. Sağanak ve rüzgâr nedeniyle birçok ilçede su baskınları yaşandı, kazalar meydana geldi, çatılar uçtu ve ağaçlar devrildi. Kazalar sonucu yaralanmalar yaşanırken, çatı uçmaları sonucu çok sayıda otomobil hasar gördü.

Sabah saatlerinde yağmur etkili oldu. ( Elif Öztürk – Anadolu Ajansı )