Yaşam

Kader mahkumları da Öykü için kan vermek istiyor

İzmir'de lösemi teşhisi konulan ve ilik nakli bekleyen 3,5 yaşındaki Öykü için zaman daralırken donör olmak isteyen mahkumlar Adalet Bakanlığı'na seslendi

Sadece Haber olarak İzmir'de lösemi tanısı konulan ve ilik bağışı bekleyen 3,5 yaşındaki Öykü Arin Yazıcı'nın sesi olmak için günlerdir hazırladığımız haberler sonucu diğer ulusal medya mecraları da Öykü'nün sesi oldu. 

Türkiye İzmir ve Ankara gibi büyük şehirlerde düzenlenen kan bağışı kampanyalarına koştu, Haluk Levent başta olmak üzere ünlü isimler büyük kan bağışı kampanyaları için harete geçti. Öyü için Almanya'da da kampanya başladı. Öte yandan donör olmak için vatandaşlar Türkiye’nin her yerinde bulunan Kızılay’a giderek kan örneği veriyor. Bununla birlikte belediyeler kendi imkanları doğrultusunda kampanyalar yaparak destek olmaya çalışıyor.

2019/01/14/oyku.jpg

CEZAEVİNDEKİ MAHKUMLAR DA KAN VERMEK İSTİYOR

Türkiye, lösemiyle mücadele eden Öykü Arin Yazıcı için seferberlik ilan ederken destek vermek için cezaevindeki mahkumlar da harekete geçti.

Kocaeli 1 Nolu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu C-13 Koğuşu'nda yatan Erol Aktaş, Öykü için yurt genelindeki tüm cezaevlerinde kan bağışı kampanyası başlatılması için Adalet Bakanlığı'na seslendi. Adalet Bakanlığı'na gönderdiği talep mektup gönderen Aktaş, Öykü'nün zamanının azaldığını ve cezaevlerini kapsayan bağış kampanyası için gerekli izinlerin bir an önce verilmesi gerektiğini bildirdi.

2019/01/14/oyku-kan.jpg

2019/01/14/oykunun-annesi-sesleniyo.jpg