Yaşam

Kök hücre bağışı şartıyla yargılanmaktan kurtuldu

Kök hücre bağışı yargılanmaktan kurtardı. Bir kişi, kendisini darbeden kişiyle Türk Kızılaya kök hücre bağışında bulunması şartıyla uzlaştı.

Kök hücre bağışı yapan Samed Mustafa Erkil, yargılanmaktan kurtuldu. Bir kişiyi darbettiği iddiasıyla hakkında soruşturma açılan Erkil ile şikayetçi kişi kök hücre ve kan bağışında bulunması şartıyla uzlaştı.

AA‘da yer alan habere göre; Sinop’un Boyabat ilçesinde bir kişi, kendisini darbeden kişinin Türk Kızılaya kök hücre bağışında bulunması şartıyla şikayetinden vazgeçti.

Sinop’un Boyabat ilçesinde bir kişi, kendisini darbeden Samed Mustafa Erkil’in Türk Kızılaya kök hücre bağışında bulunması şartıyla şikayetinden vazgeçti. ( Mahmut Coşkun – Anadolu Ajansı )

Boyabat’ta bir kişi, kendisini darbettiği iddiasıyla Samed Mustafa Erkil’den şikayetçi oldu. Hakkında “Basit yaralama ve tehdit” iddiasıyla soruşturma başlatılan Erkil ile ilgili dosya, Boyabat Cumhuriyet Başsavcılığı Uzlaştırma Bürosuna yönlendirildi.

Uzlaştırmacı tarafından bir araya getirilen taraflar, Erkil’in Türk Kızılaya kök hücre ve kan bağışında bulunması şartıyla uzlaştı.

Erkil, Türk Kızılayın mobil kan bağış aracına giderek bağışta bulunup uzlaşma şartını yerine getirdi ve yargılanmaktan kurtuldu.

Yanında bulunan arkadaşına da kan verme önerisinde bulunan Erkil, onun da bağışta bulunmasını sağladı.

Erkil, hayat kurtarabilme umudunun kendisinde farkındalık oluşturduğunu, bundan sonra kavga etmeyeceğini belirterek, Adalet Bakanlığına ve Boyabat’ta kendisine bu imkanı sağlayanlara teşekkür etti.