Yaşam

LÖSEV, kanser hastalarına yıl boyunca şifa dağıtacak

LÖSEV kurban bağışından gelen etleri yıl boyunca kanser hastalarına ulaştıracak. LÖSEV Halkla İlişkiler Sorumlusu Arzu Çokeken; “Hedefimiz 30 bin aile.”

Lösemili hastalara yardım elini uzatan (Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı) LÖSEV, yıl boyunca Türkiye genelinde LÖSEV’e kayıtlı olan kanser hastalarına ulaşarak et dağıtımı yapacak. LÖSEV Sivas’ta dün et dağıtımı gerçekleştirdi, bugün ise Kayseri’de dağıtıma devam edecek. Kanser hastalarının kemoterapiden ötürü bağışıklıklarının sıfıra düşmesi, protein açısından zengin olması sebiyle, kurban bağışından gelen etler 8-9 kiloluk paket halinde hastalara ulaştırılacak. 

Annesi kanser olan Zekiye Alpaslan, “LÖSEV Derneğinden yardım alıyoruz. Bunun için de çok teşekkür ediyoruz. Şu an et dağıtımı yapıyorlar. Annem için geldim, bizi aradılar ve buldular. Allah razı olsun sağ olsunlar. Etin kanser tedavisinde çok faydası olduğu için, et dağıtıyorlar. Her konuda yardım ediyorlar. Yardım eden herkesten Allah razı olsun. Teşekkür ederim” dedi. 

LÖSEV Halkla İlişkiler Sorumlusu Arzu Çokeken, bu ay hedeflerinin 30 bin aileye ulaşmak olduğunu söyleyerek sözlerine şu şekilde devam etti: 

“Bugün burada aslında tüm Türkiye genelinde yapmış olduğumuz eş zamanlı et dağıtımlarımızın bir diğerini gerçekleştiriyoruz. Bu ay 30 bin ailemize kırmızı et ulaştırabilmek amacındayız ve bunun için var gücümüzle çalışıyoruz. Burada da Kayseri’de LÖSEV’e kayıtlı olan ailelerimize yardımlarımızı ulaştırdık. Tüm Türkiye genelinde kırmızı et yardımlarımız devam ediyor. Kurban bayramı döneminde aldığımız bütün kurban bağışlarını, yıl boyunca ailelerimize taze et ve et ürünleri şeklinde iletiyoruz. Bu kapsamda da yine, aylık periyodik şekilde yapmış olduğumuz et dağıtımlarının bir diğerini gerçekleştiriyoruz burada. Bu dağıtımlarımız devam edecek ve yine ailelerimize yıl boyunca kurban yardımlarını ulaştırmaya devam edeceğiz.”