Yaşam

Maltepe'deki korkunç olayla ilgili Başbakan talimat verdi

İstanbul'un Maltepe semtinde bir babanın 2 ve 4 yaşındaki kız çocuklarını öldürmesi ve ardından intihar etmesi olayı ile ilgili Başbakan harekete geçti.

Başbakan Binali Yıldırım, İstanbul Maltepe'de bir babanın 2 ve 4 yaşındaki kızlarını pompalı tüfekle öldürmesinin ardından, annenin iddiaları üzerine kamu görevlilerinin ihmali olup olmadığının araştırılması için inceleme başlattı.

İstanbul Maltepe'de, babaları tarafından öldürülen 3 yaşındaki Elif Mina ile 2 yaşındaki Miray Hira geçtiğmiz gün toprağa verilmişti. Anne Dilek Yardım cenazete isyan etmiş, "Kapınızı çaldım, kimse yardım etmedi. Cenazeye ne yüzle geldiniz. Hepinize yalvardım. Hiçbiriniz sahip çıkmadı bana. Benim kuzularım gitti." diye bağırmıştı.

Acılı anne, kocasını yetkililere şikayet ettiğini fakat kimsenin kendisine sahip çıkıp yardım etmediğini söylemişti. Anne Dilek Yardım ertesi gün katıldığı bir canlı yayında, "Ben 6 yıl boyunca şiddet gördüm. Hepsine gittim. Kimseye sesimi duyuramadım. Çocuklarımı koruyamadım. Bunun önüne geçilebilirdi. 'Sen kimsin?' derdi. 'Senin savcın, polisin seni kurtarmayacak?' derdi. Kurtarmadı da. Olaydan bir ay önce onların kafasına silah dayadı. Polis çağırdım. Bu adamda silah var dedim. Üstünde yok dediler. Arabasında var dedim. Arabası aranmadı." şeklinde konuşmuştu.

 • USD
  0,16
  4,8135
 • EURO
  0,22
  5,6156
 • ALTIN
  0,04
  189,15
 • PETR
  0,15
  72,7000