Yaşam

Meteoroloji uyardı! Hava durumu yarın nasıl olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Türkiye genelinde etkili olacak sağanak yağış için vatandaşları uyardı. İşte 9 Ekim için hava durumu tahmini…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), hava durumu için vatandaşları bir kez daha uyardı. Son günlerde Türkiye genelinde yağışlı hava etkili olmuştu. Özellikle gece saatlerinde etkisini gösteren sağanak yağış, sel ve su baskınlarına neden oldu. Hava durumunda yaşanan olumsuzluklar nedeniyle valiliklerden ve belediyelerden bir bir uyarı geldi. Meteoroloji’den ise yaptığı hava durumu hakkında duyurular yapıldı.

Meteoroloji sağanak yağış için uyardı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Batı ve Orta Karadeniz ile Doğu Karadeniz’in kıyı kesimleri ile İstanbul’un kuzey ilçeleri, Sakarya, Kocaeli, Eskişehir ve Antalya çevreleri, Ankara’nın kuzey ve batı kesimlerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Sinop, Rize çevreleri ile Kastamonu’nun kıyı kesimleri, Artvin’in kuzey ilçeleri ve Trabzon’un doğu kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklığı

Kuzey ve iç kesimlerde artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı ve ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği bekleniyor.

Rüzgar

Genellikle güney yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların; Sinop, Rize çevreleri ile Kastamonu’nun kıyı kesimleri, Artvin’in kuzey ilçeleri ve Trabzon’un doğu kesimlerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m²) olması beklendiğinden sel, su baskını ve kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

İSTANBUL 13°C, 22°C Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde kuzey kesimleri hafif sağanak yağışlı

ANKARA 9°C, 22°C Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde kuzey ve batı kesimleri hafif sağanak yağışlı

İZMİR 15°C, 25°C Parçalı bulutlu