Yaşam

Meteorolojiden kar uyarısı

Meteoroloji'den son dakika kar uyarıları gelmeye devam ediyor. Erzurum, Kars, Ardahan ve Ağrı çevrelerinde kar yağışının görülmesi bekleniyor.

Meteorolojiden alınan son dakika hava durumu bilgilerine göre bugün hava şöyle olacak. Doğu da kar yağışı beklenirken Kuzey ve iç kesimlerde ise hava sıcaklığı artacak.

BUGÜN HAVA NASIL OLACAK

Yapılan son değerlendirmelere göre Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Batı Karadeniz, Orta Karadeniz'in iç kesimleri, Konya ve Karaman dışında İç Anadolu Bölgesi geneli ile Samsun, Adana, Kahramanmaraş ve Osmaniye çevreleri ile yarın Batı Karadeniz, İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısının aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların hafif olmak üzere yağmur ve sağanak, sabah saatlerinde Erzurum, Kars, Ardahan ve Ağrı çevrelerinde yer yer karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde olması bekleniyor. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı kuzey ve iç kesimlerde 2 ila 8 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Rüzgar, genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara, Ege, Batı Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun batısı ve Batı Karadeniz'in iç kesimleri ile yarın (Perşembe) sabah saatlerinde İç Anadolu'nun doğusu ve Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısında yer yer kuvvetli (30-60 km/saat) olarak esecek.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle: 

Ankara: Parçalı çok bulutlu, aralıklı hafif sağanak yağışlı 17 
İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra hafif yağmur ve sağanak yağışlı 18 
İzmir: Parçalı ve çok bulutlu, hafif yağmur ve sağanak yağışlı 21 
Adana: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra hafif sağanak yağışlı 21 
Antalya: Parçalı zamanla çok bulutlu, gece saatlerinde hafif yağmurlu 20 
Samsun: Çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra hafif yağmurlu 23 
Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu, yarın sabah saatlerinde hafif yağmurlu 19 
Erzurum: Çok bulutlu, hafif olmak üzere yarın sabah saatlerinde yağmur, yer yer karla karışık yağmur ve kar yağışlı 9 
Diyarbakır: Parçalı ve çok bulutlu 19