Yaşam

Pastırma yazı geldi! Bugün hava nasıl olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yayınladığı rapora göre 6 Kasım günü yurdun genelinde hava sıcaklıkları mevsim normallerinin 4 ila 8 derece üzerinde seyredecek.

Hava sıcaklıkları, meteorolojiden yapılan açıklamaya göre mevsim normallerinin 4 ila 8 derece üzerinde seyredecek.

Yurdun batı kesimlerinde sis, pus ve fırtına beklenirken İstanbul’da pastırma sıcakları yaşanacak, sıcaklık 23 dereceye kadar artacak. Güney yönlerden ise esen rüzgarın hızının 50 kilometreye kadar ulaşacağı öngörülüyor.

Ülke genelinde yağış beklenirken kıyı Ege ile Trakya’nın batısının yer yer çok bulutlu, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği öngörülüyor.

Mevsim normallerinin üzerinde

Sabah ve gece saatlerinde Marmara’nın doğusu, İç Ege, İç Anadolu, Batı Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun doğusunda yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

Rüzgarın; Trakya’nın batısı ile Kuzey Ege kıyılarında güney ve güneybatı yönlerden yer yer kuvvetli (40-60 Km/saat) eseceği tahmin ediliyor.

Pastırma sıcaklıkların ise ülkemiz genelinde artarak, mevsim normallerinin 4 ila 8 derece üzerinde seyredeceği öngörülüyor.

Rüzgarın genellikle güney ve güneydoğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Trakya’nın batısı ile Kıyı Ege’de yer yer kuvvetli (40-60 Km/saat) esmesi tahmin ediliyor.