Yaşam

Yaşlı kadını bilezik için öldüren 'köylüsü' çıktı

İstanbul'da bilezikleri yüzünden bıçaklanarak öldürülen yaşlı kadını öldüren kocasının köylüsü olduğu ortaya çıktı.

İstanbul Ayvansaray'da kolundaki bilezikler için sırtından 7 kere bıçaklanarak öldürülen Hüsniye Kaya'nın katil zanlısı  Bilal A.(35) polis tarafından gözaltına alındı. Öldürülen kadının kocasının köylüsü olduğu öğrenilen şüphelinin evinde yapılan aramada kömürlüğe saklanmış bir miktar para ile 50 adet kuru sıkı tabanca fişeği ele geçirildi. Poliste "susma" hakkını kullanan şüpheli, çıkarıldığı mahkeme tarafından tasarlayarak ve canavarca hisle adam öldürmek ve nitelikli yağma suçlamasıyla tutuklandı.

DAMAT'TAN 'TANIDIK' ŞÜPHESİ

Öldürülen Hüsniye Kaya'nın damadı, "Annem kimseye camdan bakmadan kapıyı açmazdı. Biz bile gelsek önce camdan bakar sonra kapıyı açardı. Katil tanıdık olabilir" demişti.

YAŞLI KADIN VAHŞİCE ÖLDÜRÜLMÜŞTÜ

Ayvansaray, Ulubatlı Hasan sokak, No.22/2 de 23 şubat 2017 tarihinde meydana gelen olayda eşi cuma namazı için evden ayrılan 80 yaşındaki Hüsniye Kaya, bıçaklanarak öldürülmüş olarak bulunmuştu. Cuma namazından dönen eşi tarafından kanlar içinde bulunan Hüsniye Kaya'nın kolundaki 7 bileziğinin de çalındığı tespit edilmişti. Polis evde yaptığı incelemede kapıda zorlama izi bulamamış ayrıca evde dolu iki çay bardağı bulmuştu.

2018/03/07/katilavyyaaaaa.jpg

YÜZLERCE SAAT GÜVENLİK KAMERASI İNCELENDİ

Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından olayla ilgili başlatılan soruşturmada polis şüpheliye ulaşmak için yüzlerce saat güvenlik kamera görüntüsünü inceledi.

2018/03/07/cic.jpg

Bu kamera görüntülerinden saat 12.00 ile 14.00 arasında bölgede dolaşan yaklaşık 50 şüpheli kişi tespit edildi. Bu şüpheliler tek tek incelenirken sonunda şüphelinin Bilal A., olduğu belirlendi.