Yaşam

Yeni yüz için umuda yolculuk

Hatay’da Berfin Özek, eski erkek arkadaşının kezzaplı saldırısına maruz kaldı. Özek, Bodrum’da gerçekleşecek ameliyatla, yeni bir yüze kavuşacak.

Olay Hatay’ın İskenderun ilçesinde gerçekleşti. 19 yaşındaki Berfin Özek, 15 Ocak’ta dershaneden çıkıp evine giderken, Casim Ozan Çeltik tarafından durduruldu. İddiaya göre Özek’in eski erkek arkadaşı olan Çeltik, asit benzeri bir sıvıyı kızın suratına atıp kaçtı. 

Bir gözünü kaybeden, yüzü yanan genç kız Adana Şehir Hastanesi’ne sevk edildi. Tutuklanan Casim Ozan Çeltik ise kasten adam öldürmeye teşebbüs suçlamasıyla yargılanıyor.

Berfin Özek, Bodrum’daki bir özel hastanede yeni bir yüze kavuşmak için yola çıktı. Kendisine destek veren İskenderun Kadın Platformu üyeleri ve sevdikleri genç kızı otogardan uğurladı.

Estetik ameliyatlar konusunda uzman Dr. Mehmet Mutaf, 17 Haziran’da Berfin Özek’in ameliyatını gerçekleştirecek.

Berfin Özek ameliyat öncesi duygularını şöyle dile getirdi:

“Heyecanlıyım biraz da korkuyorum yanımızda olan olmayan herkese çok teşekkür ediyorum. İnşallah her şey çok güzel olur diye umut ediyorum. Endişem yok ama biraz korkuyorum ama sağlıklı döneceğime inanıyorum. Özellikle İskenderun Kadın Platformuna, Av. Mehtap Sert’e, Sağlık Bakanlığına ve yanımda olan herkese teşekkür ediyorum.”

Berfin Özek, yeni bir yüze kavuşmak umuduyla ameliyat olacağı hastaneye gözyaşlarıyla uğurlandı.