Yerel Yönetimler

Başkan Aydıner, öğrencilerle ‘yaya geçidi nöbeti’ tuttu

Başkan Atila Aydıner, öğrenciler ile sürücülere uyarılarda bulundu. ‘Öncelik hayatın, öncelik yayanın’ uygulaması kapsamında broşür dağıttı.

İçişleri Bakanlığı tarafından “Öncelik hayatın, öncelik yayanın” sloganı ile yaya öncelikli trafik yılı ilan edilen 2019 yılı içerisinde, farkındalık oluşturma etkinlikleri kapsamında ülke genelinde eş zamanlı olarak ‘yaya geçidi nöbetleri’ tutuluyor.

Bu kapsamda Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner de Uluğbey İlköğretim Okulu öğrencileri ile birlikte Esenler Caddesi’nde ‘yaya geçidi nöbeti’ tuttu. Öğrenciler ve ilçe protokolü ile yaya geçidinden geçen ve sürücülere broşür dağıtarak uyarılarda bulunan Başkan Aydıner, “Trafik kuralları hepimizin uyması gereken temel kurallardır. Sürücülerin özellikle okul önlerinde daha duyarlı olması gerekiyor” dedi. 

Öğrencilerin dövizleri dikkat çekti

Etkinliğe Başkan Aydıner’in yanı sıra Bayrampaşa Kaymakamı Dr. Soner Şenel, Bayrampaşa Milli Eğitim Müdürü Dr. Abdülaziz Yeniyol, Bayrampaşa Emniyet Müdürü Necati Aktuğ Şahin, Bayrampaşa Müftüsü Yılmaz Küçük, AK Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Ersin Saçlı, okul müdürü, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Öğrenciler, hazırladıkları uyarı dolu dövizlerle dikkat çekti.