Yerel Yönetimler

Bayrampaşa Belediyesi: Sağlık sporda, bağlan hayata

AB destekli Sağlık Sporda, Bağlan Hayata projesi Bayrampaşa Belediyesi’nde kamu kurumlarının ve STK’ların temsilcileriyle gerçekleşen toplantıda tanıtıldı.

‘Sağlık Sporda, Bağlan Hayata’ isimli projesiyle AB’den hibe desteği alan Bayrampaşa Belediyesi bu kapsamda bir dizi toplatı gerçekleştiriyor.

Projeyi başarıyla hayata geçirebilmek amacıyla Bayrampaşa Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Emniyet Müdürlüğü, Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü İlçe Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü, Toplum Sağlığı Merkezi, Genç Kızılay İstanbul Şubesi, Yeşilay Şubesi, spor kulüpleri ve gençlik merkezi temsilcileri, STK’lar, öğretmenler ve basın mensupları ile bir dizi toplantı gerçekleştiriyor. Bu çerçevede projenin tüm paydaşları Bayrampaşa Belediyesi Toplantı Salonu’nda bir araya geldi.

Bayrampaşa Belediyesi'Sağlık sporda, bağlan hayata'

Bayrampaşa Belediye Başkan Yardımcısı Yalçın Sırakaya’nın başkanlık ettiği toplantıda amaç, sağlıklı bir nesil oluşturmak için gençleri zararlı alışkanlıklardan uzak tutmak. Sarıkaya, “Kötü alışkanlıklarla mücadele için bir araç olarak spor kullanımı ve yerel yönetimlerin rolü ve görevleri” başlığı altında bilgi, deneyim ve tecrübe paylaşımında bulunuldu. Proje tüm yönleriyle ele alınarak ilgili temsilcilerin görüşleri dinlendi ve bir sonraki aşamada yapılacaklar belirlendi. Öte yandan arama konferansı gerçekleştirildi.

PROJE İLE NE AMAÇLANIYOR?

Proje kapsamında, Bayrampaşa ile Kaunas belediyeleri arasında sağlıklı yaşam ve spor alanında şehir eşleştirme ilişkisinin geliştirilmesi planlanıyor. Aynı zamanda uluslararası düzeyde vatandaşların sağlığını korumak ve dezavantajlı grupların sosyal hayata dâhil edilmesi hedefleniyor.

Proje ile uzun vadede ise Litvanya ve Türkiye’de kamuoyuna yönelik farkındalık kampanyaları ile gençlerin büyük bir bölümünün madde bağımlılığı konusunda bilincinin ve duyarlılığının arttırılması amaçlanıyor.