Yerel Yönetimler

Üsküdar’da Mustafa Keser rüzgârı esti

Üsküdar Belediyesi’nin düzenlediği Kültür Sanat etkinlikleri kapsamında konser veren sanatçı Mustafa Keser, sevenlerine keyifli anlar yaşattı. Başkan Hilmi Türkmen, Keser’e Katip ve Katibe bebekleri hediye etti.

Üsküdar Belediyesi düzenlediği Kültür Sanat etkinlikleri kapsamında, sanat dünyasının usta ismi Mustafa Keser’i ağırladı. Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen konserde, usta sanatçının seslendirdiği şarkılar, sevenlerinin eşliğinde tüm Üsküdar’da yankılandı. Şarkı geçişlerinde dinleyicilerle sohbet eden Mustafa keser, sevenlerine müzik ve sanatın buluştuğu kahkaha dolu anlar yaşattı.

Üsküdar’da Mustafa Keser rüzgârı esti

Başkan Türkmen’den Keser’e teşekkür

Konsere Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ve çok sayıda vatandaş katılım sağladı. Başkan Türkmen, “Üsküdar Belediyesi olarak tüm İstanbulluları ağırladığımız konserlerimizden birini gerçekleştirmenin mutluluğu içerisindeyiz. Sanat dünyasının usta isimlerinden Mustafa Keser, bu gece bize sanat ve eğlence dolu bir konser yaşattı. Böyle usta sanatçıları Üsküdarımızda ağırlamaktan şeref duyuyoruz” diyerek sanatçıya Üsküdar ile özdeşleşen kitre tekniğiyle yapılan Katip ve Katibe bebeklerinden hediye etti.

İzleyenleri kahkahaya boğdu

Konsere büyük bir alkış tufanı ile başlayan usta sanatçı, “Lütfen şarkılarıma siz de eşlik edin. Bilmeyenler için bir tüyo vereyim. Ben okurken birinci mısraları dikkatli dinleyin. Çünkü ikinci mısralar birincinin hep tekrarı olur” diyerek, sanat güneşi Zeki Müren’in “Bir Gönül Hikâyesi Anlatırdı Gözlerin” şarkısını katılımcılarla birlikte seslendirdi.

Seslendirdiği şarkılar ve esprili kişiliği ile sanat dünyasına adını yazdıran usta sanatçı Mustafa Keser, hiç dinmeyen sahne enerjisi ile de hayranlık uyandırdı. Bir izleyicinin “Mendiliniz nerede?” sorusu üzerine sanatçı “Ha yaşa! Ben de neyim eksik diyordum” diyerek yanından hiç ayırmadığı mendiliyle konsere devam etti. Anlattığı fıkralarla izleyenleri kahkahaya boğan Mustafa Keser, Azeri bir izleyicinin isteği üzerine bir Azerbaycan türküsü de seslendirerek sevenlerinin gönlünü bir kez daha fethetti.