Gündem

Ankara’da kritik Barış Pınarı Harekatı hareketliliği

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki kurul, bugün Ankara’da “Barış Pınarı Harekatı Koordinasyon Toplantısı” ile bir araya geldi.

Barış Pınarı Harekatı operasyonunun başlamasının ardından Ankara’da sıcak saatler yaşanıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında “Barış Pınarı Harekatı Koordinasyon Toplantısı” yapıldı.

AA‘da yer alan habere göre; Ankara’da Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında Türkiye’nin Kuzey Suriye’deki operasyonuna ilişkin toplantı yapıldı.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki toplantıya, TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, TBMM AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı, TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı İsmet Yılmaz, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, MİT Başkanı Hakan Fidan, AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Hayati Yazıcı, Mahir Ünal, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın katıldı.

Bu arada Cumhurbaşkanlığından, Milli Savunma Bakanı Akar’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a harekata ilişkin bilgi verdiği ana ait fotoğraf da paylaşıldı.

Barış Pınarı Harekatı

Türkiye, sınırlarındaki güvenliği korumak ve Suriyelilerin ülkelerinde güven ve barış içinde yaşayabilmeleri için bir ‘güvenli bölge’ tesisi oluşturmak istiyor. Bu kapsamda bölgedeki terör örgütü mensuplarına karşı bugün Barış PınarıHarekatı operasyonu başladı.