Asayiş

Ankara’da polis baskın yaptı, şüpheliler kahve içti!

Ankara’da apartmanda yabancılara ruhsatsız sağlık hizmeti sağlayan 3 Suriyeli yakalandı. Kendini doktor olarak tanıtan kadın, polis arama yaparken kahvesini içti.

Ankara’da kendisini doktor olarak tanıtan Suriyeli kadının, kendi evini muayenehane olarak kullandığı babasının evini ise ecza deposuna çevirdiği belirlendi. 

Ankara Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şubesi Kültür ve Emtia Büro Amirliği ile Altındağ İlçe Sağlık Müdürlüğü ekipleri, ruhsatsız muayenehane işletildiği bilgisi üzerine Bağlariçi Mahallesi’ndeki bir adrese baskın düzenledi.

ankarada-polis-baskin-yapti3

3 şüpheli gözaltına alındı

Apartman dairesini muayenehaneye dönüştürerek bölgede yaşayan Suriyelilere hizmet veren biri kadın 3 şüpheli gözaltına alındı.

Suriye uyruklu şüphelilerden Hasne Haşur, polislere ülkesinde doktor olduğunu ve evinde bulunan tıbbi cihazlar ile ilaçları kendisinin kullandığını iddia etti.

Polis arama yaptı, onlar Türk kahvesi içti

Hem hijyen hem de fiziki olarak gerekli koşulları taşımayan ve muayenehane olarak kullanılan dairede polisler tarafından yapılan aramalar sırasında şüphelilerin kendileri için Türk kahvesi yapıp içmeleri dikkati çekti.

ankarada-polis-baskin-yapti2
Ankara’da yapılan baskında çok sayıda tıbbı malzeme ve ilaç ele geçirildi.

Baskın sırasında bir kişinin elinde poşetlerle muayenehane olarak kullanılan evin yan dairesine geçip kapıyı kapatması üzerine polis şüphelenerek içeri girdi. Ekiplerin aramalarında kendisini doktor olarak tanıtan kadının evini “merdiven altı muayenehane” olarak kullandığı, babasının evi olan yan daireyi ise ecza deposuna çevirdiğini belirledi.

İki dairede yapılan aramada, tıbbi cihazlar ve aralarında reçeteyle alınabilecek hapların da bulunduğu çok sayıda ilaç ele geçirildi.

Gözaltına alınan şüpheliler, emniyete götürüldü.