Asayiş

Gelin hastanelik oldu, damat cezaevine girdi

Bursa’da evlenecek çift düğünden bir gün önce takı ve yaşanacak yer yüzünden tartıştı. Damat nişanlısını darp etti, genç kız yoğun bakıma kaldırılırken damat tutuklandı.

Olay, merkez Osmangazi ilçesi Hüdavendigar Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, bir gün sonra evlenecek S.Y., birlikte gelinliği almaya gitmek için nişanlısı Y.E.A.’nın evine gitti. Çift, başka bir şehirde yaşama ve düğünde takılacak takılar yüzünden tartışmaya başladı. Tartışma sırasında damat adayı Y.E.A., nişanlısı S.Y.’yi banyoda darp etti. Aldığı darbeler neticesinde S.Y. baygınlık geçirdi. Y.E.A. nişanlısını öylece bırakıp, faturaları ödemek için dışarı çıktı. Y.E.A., 15 dakika sonra eve döndüğünde nişanlısının hala baygın olduğunu görünce ambulansı aradı.

Sağlık ekipleri olay yerine geldiklerinde genç kızı bilinci kapalı vaziyette bulunca polise haber verdi. Olay yerine gelen ekipler konuyla ilgili inceleme başlattı ve genç kızın nişanlısını gözaltına aldı. Y.E.A., ilk başta iddiaları kabul etmeyip daha sonra suçunu itiraf etti. Siniri geçsin ve nişanlısı kendine gelsin diye evden ayrıldığını daha sonra geldiğinde S.Y.’nin halen yerde görünce korkup ambulansı aradığını ifade etti. 

Y.E.A. ifadesinin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Yoğum bakımda tedavi altına alınan genç kızın ise hayati tehlikesinin olduğu öğrenildi.