Asayiş

İşadamı arkadaşını arayıp ‘beni buradan kurtar’ demiş

Karabük’te haber alınamayan işadamı Ertuğrul Gazi Yıldız arkadaşını arayıp ‘beni buradan kurtarın’ dedi. Cesedi dereye uçan aracında bulundu.

Karabük’te dün akşam saatlerinden itibaren kayıp olan ve kendisine ulaşılamayan işadamı Ertuğrul Gazi Yıldız, otomobili ile uçtuğu çayda boğularak hayatını kaybetti.

Edilen bilgiye göre, Karabük’ün Sanayici işadamlarından SYM Demir Çelik’in sahibi Ertuğrul Gazi Yıldız’dan (52) dün akşam saat 20.00’den sonra yakınları haber alamadı. En son bir arkadaşını arayan ve ‘beni kurtarın’ dediği öğrenilen işadamı Yıldız’dan ondan sonra bir daha haber alınamadı. Yakınları ve arkadaşları tarafından son görüldüğü Navsaklar köyünde yapılan tüm aramalara rağmen bir sonuç alınamadı.

Pikniğe giden öğrenciler buldu

Üniversitesinde okuyan 2 öğrenci piknik yapmak ve balık tutmak için gittikleri yerde suyun içinde bir araç olduğunu görünce durumu jandarma ekiplerine bildirdi. Bunun üzerine olay yerine AFAD, UMKE ve 112 ekipleri de sevk edildi. Olay yerine gelen ekipler çayın içinde bulunan otomobilin kayıp olan iş adamı Ertuğrul Gazi Yıldız’a ait olduğunu ve kendisinin de araç içinde olduğunu tespit etti.

Emniyet kemerini çözmeye fırsatı olmamış

Jandarma Olay Yeri İnceleme Ekipleri olay yerine çağrılan vinç yardımı ile sudan çıkarılan otomobilde inceleme yaptı. Cumhuriyet Savcısı iş adamının emniyet kemerinin takılı olduğunu ve çıkaramadığından boğularak öldüğünü belirledi.

Ön camı kırmaya çalışmış

İşadamı araçtan çıkmak için mücadele ettiği ve ön camı kırmaya çalıştığı da belirlendi. Yapılan işlemlerin ardından Yıldız’ın cenazesi kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için otopsi yapılmak üzere Safranbolu morguna kaldırıldı. Bu sırada, olayı duyan Yıldız’ın yakınları ve çok sayıda iş adamı da olay yerine gelerek çalışmaları izledi. Jandarma ekipleri olayla ilgili soruşturmasını sürdürüyor.