Gündem

Avustralyalı turist İstanbul Havalimanı’nda dolandırıldı

Avustralyalı turist, İstanbul Havalimanı’ndaki bir tur firması tarafından dolandırıldı. 40 kilometre için 1200 TL ödeyen turist hakkını TÜRSAB’da aradı.

Avustralyalı turist, Sidney şehrinden bindiği uçakla İstanbul Havalimanı’na geldi. Havalimanı’ndan turizm firması aracına binen turist, Aksaray’da indiğinde 310 Avustralya doları yani 1.200 TL ödedi.

NORMAL TUTARIN 12 KATI PARA ÖDEDİ

Kredi kartıyla ödeme yapan ve sonrasında ödemelerini kontrol eden Avustralyalı turist, olması gerekenin 12 katı ödeme yaptığını fark ederek İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne gidip şikayette bulundu.

HAVALİMANINDAKİ TUR ŞİRKETİ TURİSTİ DOLANDIRDI

Lübnan asıllı Avustralyalı iş adamı olan Ahmet El Tallawi, arkadaşlarıyla birlikte Sidney’den İstanbul’a geldi. Havalimanında bir turizm şirketine giderek Aksaray’da bulunan otele gitmek istediklerini belirtti.

avustralyalı turist

BİR TAKSİCİYE FATURAYI GÖSTERİNCE DURUMU ANLADI

Firmanın kestiği faturayı imzalayan turist, VIP araca binerek havaalanından ayrıldı. Otele yerleştikten sonra ödemelerini kontrol eden ve bu sırada durumu fark eden turist, bir taksi şoförüne durumu anlattı. 40 kilometre mesafeye vereceği ücretin 100-150 TL arası değişeceğini, normalin 12 katı ücret ödediğini turiste anlattı.

avustralyalı turist

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI’NA VE TÜRSAB’A ŞİKAYET ETTİ

Havalimanındaki firmaya şikayette bulunan, ancak ilgisizlikle karşılaşan turist, bu defa İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Türkiye Seyahat Acentaları Birliği’ne (TÜRSAB) şikayet etti. Türk devletinden, turistlerden makul ücretler alınmasını talep etti. Türk devletine olan sevgisini ve inancını dile getirdi.

canlı tv

Daha Fazla Canlı Tv Kanalı için ziyaret ediniz.