Gündem

Avusturya inek öpme challenge’i tartışıyor

Avusturya inek öpme challenge’i tartışıyor. Hükümet ineklerden uzak durun uyarısı yayınlıyor, “Hayvanları agresifleştirmeyin” diyor.

Avusturya son günlerde İsveç menşeli inek öpme challenge ile birbirine meydan okuyor. Ancak ülke tarım ve hayvancılığın ekonominin temel direklerinden olması nedeniyle bu konuda biraz hassas…

İnek öpme challenge başlangıçta bir sosyal sorumluluk projesine bağış amacıyla başlatıldı ancak amacını aştı. Binlerce kişi inekleri dudaklarından öperken çektikleri fotoğrafları paylaşmaya başladı.

Hükümet ardı arkası kesilmeyen inek öpme görüntülerinden sonra uyarı yayınladı. Avusturya Tarım Bakanı Elisabeth Koestinger, paylaşım yapanlara “inekleri öpmekten vazgeçmeleri gerektiğini” söyledi.

avusturya

“ÖPÜCÜK NEDENİYLE AGRESİFLEŞEBİLİRLER”

Avusturya Tarım Bakanı Elisabeth Koestinger özellikle buzağısı olan ineklerin bu ‘öpücük’ nedeniyle agresifleşebileceğini belirtti ve challenge’ı ‘tehlikeli bir musibet’ olarak niteledi.

Koestinger, “Meralar ve çayırlar hayvanat bahçesi değil. Bunun gibi eylemlerin ciddi sonuçları olabilir. Bu meydan okuma eylemleri meralarda var olma çabamızın karşısında duruyor” diye konuştu.

avusturya