Gündem

Bahçeli: CHP ‘Yeni doğmuş sütle beslenen sığır yavrusuna ne ad verilir’ sorusunun yanıtını arasın

MHP lideri Bahçeli, Müge Anlı’nın Güven Bana programındaki çok konuşulan soruyla CHP’yi hedef aldı. ‘Telefon jokeri kullanabilirler’ dedi.

MHP lideri Devlet Bahçeli’nin partisinin grup toplantısındaki gündeminde Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya’nın görevden alınması vardı. ‘Hiçbir bürokrat imtiyazlı değildir’ diyen Bahçeli Ak Parti’ye tam destek verdi. İşte Bahçeli’nin öne çıkan sözleri:

UTANMASI OLMAYAN DENSİZLER

Özellikle Merkez Bankası Başkanı’nın görevden alınmasıyla başlayan tartışmalar tehlikeli bir seviyeye ulaştı. Kriz sever ve kaos bekçileri gazete sayfalarında, televizyon ekranlarında, siyaset alanında ortaya çıktı. Merkez Bankası Başkanı hükümet tarafından ataması yapılan bir bürokrattır. Hiçbir bürokrat imtiyazlı değildir. Görevini layıkıyla yapan kalır, yapamayan gider, devletteki işleyiş budur, böyle de olmalıdır. Görevden alınan Merkez Bankası Başkanı’nı siper yapıp ekonomide felaket senaryosu yazanlar en hafif tabirle utanmasını kaybetmiş densizlerdir. 

CHP GANİMET AVINA ÇIKTI

Bir dönem Kemal Derviş’in emir eri gibi çalışan CHP’li malum ismin ‘Merkez Bankası’ndaki görev değişiminin bedeli ağır olacak’ demesi, kendisi ve bürokratik mazisi gibi kara mizah örneğidir. Merkez Bankasının bağımsızlığı başka bir şey, Başkanı’nın kurumsal hedeflere ulaşamadığından olayı hükümet tasarrufuyla görevden alınması başka bir şeydir. Merkez Bankası Başkanı ayrıcalıklı değildir. Fiyat istikrarı konusunda sorunlar varsa, enflasyonla mücadele tekliyorsa, Banka kendisini gözden geçirmek, politika enstrümanlarını ve ekonomik müdahale araçlarını sorgulamak durumundadır. CHP’nin ganimet avına çıkması art niyetliliktir. 

SOSYAL MEDYADAKİ SORUYU PAYLAŞTI

CHP’li sözcüler dedikodu yapmak yerine şu sıralar moda haline gelen, cevabı da oldukça zor olan ‘Yeni doğmuş, sütle beslenen sığır yavrusuna ne ad verilir?’ sorusunun cevabını aramaya koyulmalı. Şıklar arasında bulunan ‘oğlak, sıpa, kuzu, buzağı’ seçeneklerinden birisini tercih edebilecekler, arzu ediyorlarsa telefon jokeri veya çift cevap haklarını da kullanabileceklerdir. Bize göre daha yararlı bir iş yapmış olacaklar, böylece zamanları da boşa geçmemiş sayılacaktır.

HEPSİNİN ÜSTESİNDEN KESİNLİKLE GELİRİZ

CHP inkar etse de Türkiye ekonomisi bugün çok cepheli bir kuşatma ve saldırı altında. Ekonomik tetikçiler, sermaye çeteleri, ulus ötesi şirket ve bankalar ekonomik operasyonun içindedir. Türkiye’de ise CHP’nin ve diğer zillet partilerinin bu operasyona mihmandarlık yapmaları adamlık değildir, millilik değildir, doğru değildir, siyaset hiç değildir. Biz tarafız, Türkiye’nin tarafındayız. Onların hepsi gelsin, Allah’ın izniyle alayına yeteriz, hepsinin hakkından ve üstesinden kesinlikle geliriz.

TARAFSIZ CUMHURBAŞKANI VAR MIYDI?

CHP’nin ucuz siyasi kafasına göre, Cumhurbaşkanı tarafsız olmalıymış. Yani partisiyle bağı kesilmeliymiş. Sayın Kılıçdaroğlu, eğer biliyor ve inanıyorsa, Cumhuriyet tarihinde bize tek bir tarafsız Cumhurbaşkanı göstersin? Yüreği varsa, bilgi ve görgüsü yetiyorsa tek bir numune isimden bahsetsin? Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’yle devlet hayatında fiili-hukuki uyumsuzluk ve uygunsuzluk devri sona ermiştir. Sahnenin önünde tarafsız, arkasında siyasi ve ideolojik saiklerle hareket eden Cumhurbaşkanları dönemi kapanmıştır. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kıvranması, huzursuz olması, keyfinin kaçması, kriz ayinine çıkması amaçsız ve çarpık siyaset hastalığıdır. Millet, zillete rağmen Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni sevmiş, benimsemiş, geleceğini bu yeni sistemde görmüştür. Bor’un pazarı çoktan bitmiş, Niğde yolu görünmüştür..