Gündem

Bahçeli hastalığı hakkında ilk kez konuştu: Geberdiğimizi söylediler”

MHP Lideri Bahçeli hastalığı ile ilgili ilk kez konuştu. Bahçeli “Meğer ne çok müfteri ve ikiyüzlü varmış! Geberdiğimizi söylediler” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli sağlığı ile ilgili ilk kez konuştu. Bahçeli “Çoğu gitti azı kaldı. Meğer ne çok müfteri ve ikiyüzlü varmış! Geberdiğimizi söylediler” diye konuştu. CHP’deki krizle ilgili de konuşan Bahçeli, Kılıçdaroğlu için “Terör örgütleriyle girdiği mesai onun çuvallatmış, Atatürk’ün ahı tutmuştur” yorumunda bulundu.

Türkgün Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Orhan Karataş’a konuşan MHP lideri Bahçeli, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Çoğu gitti azı kaldı

Hastalığı ile ilgili ilk kez detaylı açıklama yapan Bahçeli şunları kaydetti:

“Allah’a bin şükür gayet iyiyim. Tedavi sürecimiz çok olumlu seyrediyor. Kaldı ki günlük mesaimize çoktan başladık. Elbette doktorların tavsiyelerine azami şekilde riayet ediyorum. Üst solunum yollarındaki bir rahatsızlıktan dolayı dikkatli ve titiz bir geçiş dönemi yaşadık. Hamd olsun çoğu gitti azı kaldı. Tedavimizde şifa bulduk. Hastalığın tekrar nüksetmemesi, tamamıyla silinip gitmesi için çalışmalarımızı bir plan dahilinde, istirahati de ihmal etmeden ifa ediyoruz. Hastalık insan içindir. Düşmez kalkmaz bir Allah’tır. Bazen insan olduğunu ve insanlık değerlerini unutanlar çıkabiliyor. Hastalık üzerinden spekülasyon yapanları, dedikodu çıkaranları, olmadık şeyleri varmış gibi yazıp söyleyenleri Allah’a ve milletimizin vicdanına havale ediyorum.”

Geberdiğimizi söylediler

Meğer ne çok müfteri ve ikiyüzlü varmış! Geberdiğimizi söylediler. ‘Bir daha ayağa kalkamaz’ dediler. Siyaseti bıraktığımızı veya bırakacağımızı ileri sürdüler. Bu çerçevede değerli arkadaşlarımızı töhmet altında bıraktılar. Bir daha partinin başına dönemeyeceğimizi uydurdular. Akla hayale sığmayan hastalıklara maruz kaldığımı iddia ettiler. Kısaca niyetlerinde ne varsa dillerine yansıyan aynısı oldu.Özellikle tedavim devam ederken dua eden vatandaşlarımıza ve dava arkadaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum.”

Beştepe’ye çıkan CHP’li iddiası

CHP’li bir ismin Beştepe’de Erdoğan’la görüştüğü iddiaları üzerine de konuşan MHP Lideri Bahçeli şunları kaydetti:

Bir defa yaşananlar bana göre bir kumpastan ziyade bir projedir. Bu projenin ismi de Kılıçdaroğlu’na alternatif oluşturma projesidir.

Kılıçdaroğlu’nun bildiği ve inandığı nedir? CHP Genel Başkanı bir defa kendi arkadaşlarına güvenmiyor. CHP üzerinde pek çok kumpas yapıldığını dile getiriyor. Bana göre yanılıyor. Krize ve kaosa oynadıkça açık veriyor. Kendi partisindeki alaborayı göremiyor, görmek istemiyor. Bay Kemal’in suyu ısınıyor, kendisine alternatif oluşturma süreci farklı metot ve kanallarla devam ediyor. Bizim dışarıdan gördüğümüz budur. Süreç nasıl ilerler bilemem, çok da dert etmem. Su akar mecrasını bulur. Fakat bir gerçeğin altını tekraren çizmek isterim: Kılıçdaroğlu milli güvenlik sorununa dönüşmüştür. CHP’nin gelenekleri ve gerçekleri bu şahsı artık taşıyamıyor. Dilinin ayarı kaçtığından densizliği de tavan yapmış durumda. Terör örgütleriyle girdiği mesai onun çuvallatmış, Atatürk’ün ahı tutmuştur. CHP’de kaynayan kazanlar artık kapak tutmaz, sular durulmaz, kanamaya yol açan yüksek basınç dinmez. Parti içindeki hesaplaşmaları kumpas örtüsüyle kapatamazlar. Çivi tutmayan çürük tahtaların üzerinde daha fazla duramazlar. CHP sallanıyor, sallandıkça da gövde yarılıyor.”