Gündem

İdlib’de gözlem noktasına saldırı: 1 asker şehit, 3 asker yaralı

Suriye rejim güçleri İdlib sınırında bulunan gözlem noktasına saldırı gerçekleştirdi. Saldırıda 1 askerimiz şehit olurken 3 asker yaralandı.

Milli Savunma Bakanlığı, İdlib’de bulunan Türk Silahlı Kuvvetlerine ait gözlem noktasına rejim unsurları tarafından yapılan saldırıda 1 asker şehit olurken 3 askerin de yaralandığını açıkladı.

Bakanlık, Suriye rejim güçlerinin İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesinde kontrol ettiği bölgeden, 10 numaralı Gözlem Noktasına bugün kasıtlı olduğu değerlendirilen top/havan atışları ile saldırı gerçekleştirdiğini belirtti.

Açıklamada ayrıca “Yapılan saldırıda bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, üç kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmıştır. Yaralılarımızın tahliye işlemi tamamlanmış ve tedavilerine başlanmıştır.” denildi.

RUS ATEŞE GENELKURMAY’A ÇAĞIRILDI

Saldırıyla ilgili Rusya’nın Ankara Ataşesi’nin Genelkurmay Başkanlığına çağrılarak Rusya nezdinde gerekli girişimlerde bulunulduğu belirtilen açıklamada, “Saldırıların en ağır şekilde cezalandırılacağı iletilmiştir. Durum yakından takip edilmektedir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar dileriz.” ifadeleri kullanıldı. 

ASKERİ SEVKİYAT YAPILDI

Öte yandan saldırının ardından Hatay’ın ilçelerinden Kırıkhan’a ulaşan yüzlerce askeri personel ve askeri araç ile zırhlı personel taşıyıcılar, dolumları yapıldıktan İdlib’e doğru yola çıktı.