Gündem

Melih Gökçek’in mal varlığına inceleme kararı!

Ankara Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Melih Gökçek, görevden alınmasının ardından tartışmalara konu olmaya devam ediyor. Bugün görülen bir davada ilginç bir gelişme yaşandı, bu haber sosyal medyada #MelihGökçekinMalVarlığı hashtag’iyle gündem oldu.

Ankara Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Melih Gökçek‘in, eski vekil ve Devlet Bakanı Gürcan Dağdaş hakkında açtığı davanın bugün görülen duruşmasında ilginç bir gelişme yaşandı.

Gökçek’in katılmadığı davada, mahkeme Gökçek’in mal varlığının incelenmesi yönünde karar aldı. Kararın, Dağdaş’ın talebi doğrultusunda alındığı bildirildi.

Gürcan Dağdaş duyurdu!

Davanın ardından konuya ilişkin Twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulunan Gürcan Dağdaş, “İbrahim Melih Gökçek’in şahsıma açmış olduğu hakaret davasının ilk duruşması yapıldı. İbrahim Melih duruşmaya katılmadı! Hakim talebim üzerine; İbrahim Melih’in mal varlığının araştırılması için tapuya ve bankalara yazı yazılmasına ve mal beyanlarının incelenmesine karar verdi!” ifadelerini kullandı.

Dağdaş, ayrıca Gökçek’in yakınlarının da mal varlığının araştırılacağını duyurdu.

Öte yandan, Gökçek’in mal varlığının araştırılacak olması sosyal medyada da büyük yankı uyandırdı.

Twitter’da #MelihGökçekinMalVarlığı başlığı ile yapılan paylaşımlar kısa sürede Türkiye Gündeminde üst sıralara tırmandı.