Kültür Sanat

Behzat Ç. gitti, Ercüment Çözer’li ‘Saygı’ geldi!

‘Behzat Ç.: Bir Ankara Polisiyesi’ dizisinin ikinci sezonunun 2020’de yayınlanamayacağını duyuran Blu TV, Ercüment Çözer karakterine odaklandı, yeni dizi ‘Saygı’yı duyurdu.

Geçen eylül ayında ilk sezon finali yayınlanan Behzat Ç.’nin, 2020 yılında gelmesi beklenen ikinci sezonu yayınlanmayacak. Blu TV’den konuya ilişkin yapılan açıklamada, “Her ne kadar maksimum efor sarf etsek de, Behzat Ç.’nin ikinci sezonunu elimizde olmayan sebeplerden ötürü 2020 yılında sizinle buluşturamıyoruz” ifadeleri kullanıldı.

BluTV’den yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

BluTV, dizisinin spin-off projesi olan yeni bir dizi yayınlayacağını duyurdu. ‘Saygı’ isimli dizi, Ercüment Çözer karakterine odaklanacak. Başrolünde Nejat İşler‘in yer aldığı dizinin 2020 yılında yayınlanacağı açıklandı.

Behzat Ç.’nin senaristi yazacak

“Saygı” adlı dizi, Türkiye’nin fenomenleşen anti kahramanı Ercüment Çözer’in hikâyesini anlatacak. Toplumdaki yozlaşmanın çözümünü kendi adaletini sağlayarak arayan Ercüment Çözer’in yolu, onunla aynı amaç doğrultusunda hareket ettiğine inandığı iki genç ile kesişecek. Ercan Mehmet Erdem’in yazdığı dizi yepyeni bir oyuncu kadrosuyla sevenlerinin karşısına çıkacak.