Gündem

Valhalla adında 1.5 milyon avroluk araba bir sonraki James Bond filminin yıldızı olacak

Daniel Craig’in Bond 25’te kullanacağı otomobil belli oldu. Bond ilk defa Valhalla adında bir elektrikli otomobil kullanacak.

Daniel Craig’in Bond 25’te kullanacağı otomobil belli oldu. Aston Martin’den vazgeçmeyen Bond ilk defa elektrikli otomobil kullanacak. Valhalla, son Bond filmi Spectre’de kullanılmış olan Aston Martin DB10’un yerini alacak.

Valhalla, adını savaşta öldürülen cesur askerlere atfedilen “savaşçı cenneti” nin Viking efsanesinden alıyor. Araba, vahşi bir isme sahip olmasının yanı sıra Aston Martin’in en güçlü araçlarını “V” harfi ile adlandırma geleneğini de sürdürüyor.

Aston Martin DB10, özellikle 007 ajanı için yaratılmış, kurgusal bir modeldi. Ancak, Valhalla yedi rakamlı satış fiyatını karşılayan herhangi biri tarafından yönlendirilebilir. Bu araç F1 yarış odaklı Red Bull Advanced Technologies ile işbirliği içinde geliştirildi.

Valhalla fütüristik bir çizgiye sahip ve direksiyon kolonuna monte edilmiş bir ekrana sahip. Öte yandan, deriye bağlı bir direksiyon simidinin Bond’un cesur maceralarda olduğu gibi bakış açısını artıracağı belirtiliyor.

Aston Martin Lagonda Başkanı ve Grup Genel Müdürü Andy Palmer, Aston Martin modellerinin her zaman çok dikkat çektiğini belirtti, her zaman bir duygu yakaladıklarını veya bir hikaye anlattıklarını da sözlerine ekledi.

Bond 25 filminin Nisan 2020’de vizyona girmesi bekleniyor.