Medya

Buket Aydın Kanal D’nin güvenlik görevlilerini kovdurdu mu

Kanal D Ana Haber’in ekran yüzü Buket Aydın’ın, Demirören Medya Grubunda görev alan yaklaşık 60 güvenlik görevlisini kovdurduğu iddia edildi.

Daha önce Buket Aydın’ın Kanal D’den kovulduğuna dair iddialar medya sitelerine yansımıştı. Aydın’ın güvenlikler eşliğinde binadan çıkarıldığı söylenmişti. Aydın bir süre Kanal D Ana Haber’den uzak kalmış fakat yayına geri dönmüştü.

Aydın’ın dönüşünün ardından bu kez en az 60 güvenlik görevlisini kovdurduğu yazıldı.

Aydın, söz konusu iddialara sosyal medya hesabından ateş püskürdü.

Kendisine gelen tepkileri ‘kadına şiddet’ olarak tanımlayan Aydın, Kanal D’nin güvenliklerine yönelik bir müdahalesinin olmadığını savundu.

Söz konusu iddiaları belgeleyecek görüntü veya tanığın olmadığına dikkat çeken ünlü spiker, takdiri kamuoyuna bıraktığını söyledi.

“BÖYLE BİR DURUM YAŞANMADI”

Bugüne kadar sustum ama artık susmayacağım. Çünkü bir “kadına şiddet” kampanyası yapılıyor. Üzülerek görüyorum ki buna gazeteciler ve siyasetçiler de çanak tutuyor. 26 Nisan Cuma günü benim güvenlikle Kanal D binasından dışarı çıkartılmam veya güvenlik görevlisi arkadaşların bana bir müdahalesi gibi bir durum yaşanmamıştır.

“GÜVENLİK ŞİRKETİ AÇIKLAMA YAPTI”

Bu yalanları ispat edecek en ufak bir görüntü, belge, fotoğraf yokken yüzleri kızarmadan bu yalan ve iftiraları atanlar işi daha ileriye götürmüş ve benim insanları işinden ettiğimi yazmıştır. Güvenlik şirketinin açıklaması yukarıdadır.

“ALLAH’A HAVALE EDİYORUM”

Konuyla hiç bir İlgim yok; olamaz. İşçilerin işsiz kalmasını fırsat bilip, onları kullanarak benim üzerimden prim yapmaya çalışan siyasetçi ve gazetecileri kınıyor. Onlara sessiz kalanları da Allah’a havale ediyorum.

“TAKDİR KAMUOYUNUNDUR”

Benim cep telefonu numaramı Twitter üzerinden paylaşacak kadar alçalan, nefret söylemleri ve küfürler ile beni ve ailemi taciz edenlere sesleniyorum ; Eşim, annem, babam tüm ailem ve eşimin ailesini bu denli üzüp yıpratmaya kimsenin hakkı yoktur. Kadına şiddete hayır diye bağıranların konu ben olduğumda kadına şiddeti bizzat uygulayan olmaları çok acıdır. Buna sessiz kalan gazeteciler ve siyasetçiler de kendilerini sorgulamalıdır. Takdir kamuoyunundur.!!!