Seyahat

Turistik Doğu Ekspresi seferine başladı

Ankara-Kars arasında hizmet verecek olan Turistik Doğu Ekspresi seferlerine başladı. Peki nasıl oluyor? Bilet fiyatları ne kadar? Nerelerde duruyor?

Ankara’dan kalkarak Kars’a doğru yol alacak olan Turistik Doğu Ekspresi ilk seferine dün çıktı. Turistik Doğu Ekspresi’nin bildiğimiz Doğu Ekspresi’nden farkı, artan talebin karşılanması, daha iyi hizmet ve iç turizmin hareketlendirilmesi amacı taşıyor olması…

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığının ortak çalışması sonucu dün itibariyle sefere başlayan Turistik Doğu Ekspresi, nostaljik bir seyahat isteyen vatandaşların tercihi olacak.

TEK KİŞİ 400, ÇİFT KİŞİ 500 LİRA

İlk seferini dün saat 19:55’te Ankara’dan yola çıkarak başlatan Turistik Doğu Ekpsresi, Kars’a yapacağı yolculuk için fiyatlar da belli oldu.

Fiyatlar, bir odada tek kişilik seyahatin bedeli 400 lira, çift kişi seyahat ise 500 lira olarak belirlendi.

Ankara-Kars arasında 32 saatte tamamlanacak olan hatta, 2 hizmet, 1 yemekli ve 6 yataklı olmak üzere toplam 9 vagondan oluşan bir tren sefer yapacak. Tren tümü yataklı olan vagonlarla 120 yolcu taşıyacak.

ARA DURAKLARDA UZUN MOLA

Tarihi ve turistik yerleri görmek isteyen yolcular için Ankara-Kars yönünde Erzincan, İliç ve Erzurum istasyonlarında mola verecek. Kars-Ankara yönünde ise Sivas’ın Divriği ve Bostankaya istasyonlarında mola verecek.

Pazartesi, çarşamba ve cuma günleri Ankara’dan 19:55’te, hareket edecek tren, çarşamba, cuma ve pazar günleri de Kars’tan 23:55’te hareket edecek.

Uzun ancak keyifli bir yolculukla Kars’a ulaşan yerli ve yabancı seyahat severler, Kars’ın özel güzelliklerini görme şansı yakalayacak.

Kars Kalesi, Ani Antik Kenti, Çıldır Gölü bunlardan bazıları. Ayrıca Kars’a özgü piti ve kaz eti gibi geleneksel tatları deneme şansı bulacak.